TTG Polska Dziennik Turystyczny

Egipt inwestuje w turystykę

Egipt

Podczas tegorocznej edycji berlińskich targów ITB odbyła się konferencja prasowa egipskiego ministra turystyki i starożytności, Ahmeda Issy.

Minister pochwalił się, że w 2023 roku jego kraj odwiedziło blisko 15 milionów turystów, co jak podkreślał stanowi dynamiczny wzrost w porównaniu z rokiem 2021, kiedy do Egiptu przyjechało 4,9 miliona odwiedzających.

Rok 2024 także zaczął się obiecująco, kiedy w styczniu liczba turystów zwiększyła się o 5 procent w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego.

Wskazując na istotne zmiany w krajowej polityce turystycznej minister zauważył, że Egipt dokonuje inwestycji w nową infrastrukturę, a także w renowację zabytków, poszukuje także inwestorów zagranicznych i ponowne zdefiniowanie współpracy między rządem a sektorem prywatnym.

W ciągu najbliższych pięciu lat Egipt zamierza podwoić liczbę pokoi hotelowych i liczbę samolotów, lądujących na egipskich lotniskach oraz zwiększyć inwestycje w promocję i ogólną poprawę wrażenia odwiedzających.

Motorem napędzającym egipską turystyką będzie zapewne największe muzeum świata – Wielkie Muzeum Egipskie, które ma zostać otwarte w pierwszej połowie tego roku. Położone w okolicy piramid stanowić będzie wyjątkową i niespotykaną dotąd atrakcję turystyczną. Muzeum będzie połączone traktem dla pieszych ze starożytną nekropolą w Gizie.

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *