TTG Polska Dziennik Turystyczny

Enjoy Wrocław! – promocja miasta w Berlinie

Hasłem Enjoy Wrocław (Ciesz się Wrocławiem) miasto będzie zachęcać berlińczyków do wypoczynku w Polsce. Przez kilka tygodni na ulicach stolicy Niemiec będą wisiały billboardy promujące Wrocław.

Kampania reklamowa Enjoy Wrocław to pierwsza taka akcja promująca miasto za granicą. Ciekawostka jest fakt, iż Biuro Promocji Miasta nie zapłaci za tą reklamę zbyt dużo, gdyż władze Berlina zaproponowały Wrocławiowi powierzchnię reklamową za darmo (normalnie powierzchnia ta kosztowałaby ok. 100 tys. euro). – A skoro dostaliśmy taki prezent, to warto z niego skorzystać – powiedział Paweł Romaszkan, dyrektor Biura Promocji Miasta.

Wrocław jest już trzecim – po Krakowie i Poznaniu – polskim miastem, które będzie się promować w Berlinie dzięki uprzejmości berlińskiego magistratu. – Pokażemy się jako fajne miasto młodych ludzi, którzy lubią muzykę i dobrą zabawę – mówi dyrektor Biura Promocji Miasta. Uważa on, iż taki właśnie przekaz trafi do młodych Niemców, dla których Wrocław może stać się atrakcyjnym celem weekendowych wypadów.

Billboardy promująca Wrocław będą wisieć na niemieckich ulicach od 24 lutego do 17 marca 2006 r. Na początku hasło Enjoy Wrocław będzie na 160 tzw. megalightach, czyli podświetlanych plansz o pow. 9 mkw., a po 7 marca zastąpi je 320 klasycznych billboardów.

Władze Wrocławia marzyły wprawdzie o tym, by wrocławskie billboardy pojawiły się w Berlinie w czasie finałów mistrzostw świata w piłce nożnej, ale okazało się to niemożliwe. Ale nowy, marcowy termin jest również bardzo
dobry – w dniach 8- 12 marca 2006 r. odbywają się w Berlinie międzynarodowe targi turystyczne ITB – jedna z największych imprez tego typu w Europie .

Źródło: Metro, 2006-02-27

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *