TTG Polska Dziennik Turystyczny

Europejski Festiwal im. Jana Kiepury

W dniach od 12 do 26 sierpnia 2006 w Krynicy odbędzie się Europejski Festiwal im. Jana Kiepury. W programie festiwalu znalazły się działa operowe, operetkowe, musicale, a także przegląd filmów z Janem Kiepurą.

Festiwal uznany został za największy letni festiwal w Polsce i w Europie. Jego formuła artystyczna przewiduje prezentację dzieł operowych, operetkowych, symfonicznych, spektakle baletowe i teatralne, koncerty promenadowe i przegląd filmów z Janem Kiepurą. Łącznie w ciągu 2 tygodni wystąpi 1000 artystów, a 24 spektakle obejrzy około 60 000 tysięcy widzów, z całej Polski, z różnych stron Europy, z Ameryki i Australii. Imprezy festiwalowe odbywają się w ogromnej hali Pijalni Głównej z udziałem około 1000 widzów. Spektakle teatralne i recitale wystawiane są w sali teatralnej dla około 500 osób.

Największe widowisko Festiwalowe – TU GDZIE ŚPIEWAŁ JAN KIEPURA odbywa się na Deptaku na tle przepięknej XIX wiecznej architektury i jest realizowane – tradycyjnie już – przez II Program TVP. Festiwalowi towarzyszy też Polskie Radio Jedynka, które podaje codzienne relacje z festiwalowej Krynicy.

PROGRAM FESTIWALU:

SOBOTA, 12 sierpnia,

godz. 20.00 – Pijalnia Główna

UROCZYSTA INAUGURACJA FESTIWALU  – PRZEBOJE MISTRZÓW

IZABELLA KŁOSIŃSKA • LUCIANO MASTRO (WŁOCHY)

ORKIESTRA SYMFONICZNA FILHARMONII ŚLĄSKIEJ W KATOWICACH

Dyrygent – MIROSŁAW JACEK BŁASZCZYK

GOSPODARZ GALI – BOGUSŁAW KACZYŃSKI

W programie: W.A. Mozart, F. Liszt („Preludia”), M. Ravel („Bolero”), arie i duety z oper:

G. Verdiego („Don Carlos”) i G. Pucciniego („Madama Butterfly”) oraz pieśni neapolitańskie

 

NIEDZIELA, 13 sierpnia,

godz. 20.00 – Pijalnia Główna

WOLFGANG AMADEUSZ MOZART „REQUIEM”

W 250 ROCZNICĘ URODZIN GENIALNEGO KOMPOZYTORA

IWONA SAWULSKA • AGNIESZKA REHLIS • TADEUSZ SZLENKIER • ALEKSANDER TELIGA

ORKIESTRA I CHÓR FILHARMONII ŚLĄSKIEJ W KATOWICACH

Dyrygent – ADAM NATANEK

              

PONIEDZIAŁEK, 14 sierpnia,

godz. 16.00 – Kino „Jaworzyna”

FILMY Z JANEM KIEPURĄ „NEAPOL MIASTO ŚPIEWU”

Reżyseria – CARMINE GALLONE

Produkcja – ASFI LONDYN 1930

 

PONIEDZIAŁEK, 14 sierpnia,

godz. 20.00 – Pijalnia Główna

„CAŁA SALA ŚPIEWA Z NAMI”  – PARADA GWIAZD OPERY, OPERETKI I ESTRADY

GOŚĆ WIECZORU – JERZY POŁOMSKI

KATARZYNA DONDALSKA (NIEMCY), RAFAŁ BARTMIŃSKI, TADEUSZ SZLENKIER ALEKSANDER TELIGA, RYSZARD WRÓBLEWSKI ORKIESTRA FILHARMONII ZABRZAŃSKIEJ

Dyrygent – SŁAWOMIR CHRZANOWSKI

 

WTOREK, 15 sierpnia,

godz. 20.00 – Pijalnia Główna

W HOŁDZIE MIRZE ZIMIŃSKIEJ – SYGIETYŃSKIEJ ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA "MAZOWSZE"  NAJWIĘKSZY AMBASADOR KULTURY POLSKIEJ

              

ŚRODA, 16 sierpnia,

godz. 16.00 – Kino „Jaworzyna”

PERŁY KINA MUZYCZNEGO – ŻOŁNIERZ KRÓLOWEJ MADAGASKARU

KOMEDIA MUZYCZNA

Reżyseria – JERZY ZARZYCKI

Produkcja – POLSKA 1958

w głównych rolach: ANNA ŁUBIEŃSKA, BARBARA KWIATKOWSKA, HALINA DROHOCKA, IRENA KWIATKOWSKA TADEUSZ FIJEWSKI, ANDRZEJ SZCZEPKOWSKI, JAREMA STĘPOWSKI IGNACY GOGOLEWSKI, KAZIMIERZ BRUSIKIEWICZ

              

ŚRODA, 16 sierpnia,

godz. 20.00 – Sala Teatru w Pijalni Głównej

OLENA LEONENKO I MAREK WALAWANDER  W SPEKTAKLU TEATRU ATENEUM „NOC Z WERTYŃSKIM”

oprawa literacka – Janusz Głowacki

opieka artystyczna – Gustaw Holoubek

opracowanie muzyczne – Marek Walawander

 

CZWARTEK, 17 sierpnia,

godz. 20.00 – Pijalna Główna

W WIEDEŃSKIM NASTROJU UKRAIŃSKA ORKIESTRA SYMFONICZNA „HARMONIA NOBILE”

MAŁGORZATA DŁUGOSZ – sopran RYSZARD WRÓBLEWSKI – tenor

Dyrygent – WŁADYSŁAW CHANAS

W programie: arie i duety z wielkich operetek,

walce, polki i uwertury J. Straussa

              

PIĄTEK, 18 sierpnia,

godz. 16.00 – Kino „Jaworzyna”

FILMY Z JANEM KIEPURĄ – „KOCHAM WSZYSTKIE KOBIETY”

Reżyseria – KARL LAMAĂ?

Produkcja – CINE – ALLIANCE 1935

 

PIĄTEK, 18 sierpnia,

godz. 20.00 – Pijalnia Główna

HARRY WARREN – KRÓLOWA BROADWAYU

(42 ND STREET)

Musical w II aktach

Reżyseria – Maria Sartova

Choreografia – Jacek Bodurek

Kierownictwo muzyczne – Tomasz Biernacki

Scenografia – Jerzy Boduch

Kostiumy – Jerzy Rudzki

GRAŻYNA BRODZIŃSKA, OKSANA PRYJMAK, JOLANTA KREMER BERNARD KRAWCZYK, MAREK KALISZUK

SOLIŚCI, CHÓR, BALET, ORKIESTRA TEATRU MUZYCZNEGO W GLIWICACH

Dyrygent – TOMASZ BIERNACKI

              

SOBOTA, 19 sierpnia,

godz. 20.30 – Deptak

TELEWIZYJNE WIDOWISKO PLENEROWE – „TU GDZIE ŚPIEWAŁ JAN KIEPURA”

GOŚĆ WIECZORU – OLEG KULKO (ROSJA – TEATR BOLSZOJ, METROPOLITAN OPERA)

EDYTA CIECHOMSKA, MARIA MEYER, EDYTA PIASECKA LUBOMIR BOGOSŁAWIEC (UKRAINA), WITOLD MATULKA, ARTUR RUCIŃSKI

ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA „LUBLIN” IM. WANDY KANIOROWEJ ORKIESTRA SYMFONICZNA FILHARMONII ŚLĄSKIEJ W KATOWICACH DYRYGENT – MIROSŁAW JACEK BŁASZCZYK

GOSPODARZ GALI – BOGUSŁAW KACZYŃSKI

               

NIEDZIELA, 20 sierpnia,

godz. 20.00 – Sala Teatru w Pijalni Głównej

WIECZÓR Z GWIAZDĄ

URSZULA KRYGER – mezzosopran

MARIUSZ RUTKOWSKI – fortepian

W programie

pieśni: F.Chopina, S. Moniuszki, M. Karłowicza, arie z oper: V.

Belliniego, G. Rossiniego, G. Bizeta, C. Saint-Saensa.

 

PONIEDZIAŁEK, 21 sierpnia,

godz. 16.00 – Kino „Jaworzyna”

PERŁY KINA MUZYCZNEGO  – WARSZAWSKA PREMIERA

Reżyseria – JAN RYBKOWSKI

Produkcja – POLSKA 1950

w głównych rolach: NINA ANDRYCZ, BARBARA KOSTRZEWSKA,DANUTA SZAFLARSKA, WACŁAW DOMIENIECKI JAN KOECHER, JERZY DUSZYŃSKI, JANUSZ WARNECKI, JAN KURNAKOWICZ, LUDWIK SEMPOLIŃSKI

          

PONIEDZIAŁEK, 21 sierpnia,

godz. 20.00 – Pijalnia Główna

KAMIENICA NA NALEWKACH SZLAGIERY ŻYDOWSKIEJ ULICY

Scenariusz – Ryszard M. Groński,Gołda Tencer, Szymon Szurmiej

Inscenizacja i reżyseria – Gołda Tencer i Szymon Szurmiej

Kier. muzyczne – Janusz Tylman i Teresa Wrońska

Scenografia – Ewa Łaniecka

Choreografia – Tomasz Tworkowski

GOŁDA TENCER, SZYMON SZURMIEJ

EWA DĄBROWSKA, DOROTA SALAMON, BARBARA SZELIGA, ALINA ŚWIDOWSKA, ERNESTYNA HASELNUS-WINNICKA

HENRYK RAJFER, JERZY WALCZAK, MAREK WĘGLARSKI, WOJCIECH WILIŃSKI

WRAZ Z ZESPOŁEM TEATRU ŻYDOWSKIEGO IM. E.R. KAMIEŃSKIEJ W WARSZAWIE

 

WTOREK, 22 sierpnia,

godz. 20.00 – Sala Teatru w Pijalni Głównej

DZWIĘKUJEMY BARDZO

GRUPA MOCARTA

FILIP JAŚLAR – I skrzypce

MICHAŁ SIKORSKI – II skrzypce

PAWEŁ KOWALUK – altówka

BOLEK BŁASZCZYK – wiolonczela

KABARETOWY KWARTET SMYCZKOWY

              

ŚRODA, 23 sierpnia,

godz. 16.00 – Kino „Jaworzyna”

FILMY Z JANEM KIEPURĄ – „PIEŚŃ NOCY”

Reżyseria – ANATOL LITVAK

Produkcja – UFA, BERLIN 1932

 

ŚRODA, 23 sierpnia,

godz. 20.00 – Pijalnia Główna

GWIAZDA FESTIWALU

MARYLA RODOWICZ

 

CZWARTEK, 24 sierpnia,

godz. 20.00 – Sala Teatru w Pijalni Głównej

MARIA NOWOTARSKA

W MONODRAMIE KAZIMIERZA BRAUNA

HELENA – RZECZ O MODRZEJEWSKIEJ

SPEKTAKL POLSKIEGO TEATRU Z TORONTO (KANADA)

 

PIĄTEK, 25 sierpnia,

godz. 16.00 – Kino „Jaworzyna”

FILMY Z JANEM KIEPURĄ  – „CZAR CYGANERII”

Reżyseria – CARMINE GALLONE

Produkcja – CINE-OPERA – WIEDEŃ 1937

 

PIĄTEK, 25 sierpnia,

godz. 20.00 – Pijalnia Główna

EMMERICH KĂ?LMĂ?N

KSIĘŻNICZKA CZARDASZA

Operetka w III aktach

Inscenizacja i reżyseria – Wojciech Adamczyk

Kierownictwo muzyczne – Ruben Silva

Kierownictwo chóru – Henryk Wicherek

Choreografia – Zofia Rudnicka

Scenografia – Wojciech Jankowiak

Kostiumy – Marta Hubka

GOŚCIE WIECZORU – WANDA POLAŃSKA I ROMAN BARANOWICZ

MAŁGORZATA DŁUGOSZ, ANITA MASZCZYK, MICHAŁ MUSIOŁ, ARKADIUSZ DOŁĘGA, JERZY GOŚCIŃSKI

CHÓR, BALET, ORKIESTRA TEATRU MUZYCZNEGO W GLIWICACH

Dyrygent – RUBEN SILVA

 

SOBOTA, 26 sierpnia,

godz. 16.00 – Deptak

KONCERT PROMENADOWY

JOHANN STRAUSS ENSAMBLE

LUDMIŁA WOROBEC–WITEK – skrzypce

Kierownictwo artystyczne – ARTUR JAROŃ

SOBOTA, 26 sierpnia,

godz. 20.00 – Pijalnia Główna

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE FESTIWALU

BOGUSŁAW KACZYŃSKI ZAPRASZA – WIELKA SŁAWA TO ŻART

PARADA GWIAZD OPERY I OPERETKI

GRAŻYNA BRODZIŃSKA, MARTA ABAKO, BARBARA BARANOWSKA (NIEMCY), BEATA WARDAK ARNOLD RUTKOWSKI, ADAM SZERSZEŃ, LESZEK ŚWIDZIŃSKI

ORKIESTRA SYMFONICZNA FILHARMONI ZABRZAŃSKIEJ

Dyrygent – SŁAWOMIR CHRZANOWSKI

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *