TTG Polska Dziennik Turystyczny

Fani „Gwiezdnych Wojen” w Toruniu

StarForce 2017Kujawsko-Pomorskie znów zmieni się w „odległą galaktykę” z filmowej sagi „Gwiezdne Wojny”. Kolejny zlot miłośników słynnej serii „StarForce” odbędzie się w sobotę (14 października) w Toruniu. Wiele atrakcji czeka na wszystkich mieszkańców regionu oraz turystów.

– W województwie kujawsko-pomorskim kolejny raz z przyjemnością gościmy rycerzy Jedi, szturmowców i innych przybyszy z „odległej galaktyki” oraz wszystkich fanów serii „Gwiezdne Wojny”. W oczekiwaniu na kolejną część filmowej opowieści dajmy się porwać magii gwiezdnowojennego uniwersum podczas ósmej edycji zlotu „StarForce” – imprezy skierowanej nie tylko do zagorzałych fanów „Star Wars”, ale do wszystkich mieszkańców naszego regionu i turystów – mówi marszałek Piotr Całbecki.

„StarForce 2017” rozpocznie się już w piątek (13 października) konkursami i prelekcjami w toruńskim Collegium Minus. Główna część zlotu odbędzie się w sobotę (14 września). O godzinie 11 z Rynku Nowomiejskiego do Centrum Sztuki Współczesnej wyruszy parada barwnych postaci z gwiezdnowojennego świata. W południe w CSW rozpocznie się seria spotkań, warsztatów, konkursów i pokazów. Gościem specjalnym będzie brytyjski aktor Michael Carter, którego fani znają z roli majordomusa i prawej ręki Jabby – Biba Fortuny w „Powrocie Jedi”. Nie zabraknie także spotkania ze Staszkiem Mąderkiem – reżyserem „Stars in Black” i ekspertem od efektów specjalnych, oraz panelu z Jackiem Drewnowskim.

W strefie dziecka na najmłodszych czekają między innymi konkurs strojów, charakteryzacje twarzy w wymarzone filmowe postacie, gwiezdne miecze z balonów, quizy tematyczne z nagrodami, galaktyczny konkurs plastyczny i wiele innych atrakcji.

W ramach prezentowanych podczas zlotu wystaw będzie można zobaczyć m.in. 30 ręcznie wykonanych modeli statków, robotów i postaci z uniwersum „Gwiezdnych Wojen”. Obok nich stanie Królewska Szafa Amidali zawierająca rekonstrukcje strojów przygotowywanych dla Natalii Portman oraz modele i rzeźby postaci ze świata „Star Wars”. Zobaczyć będzie można także słynny bar – kantynę z Mos Eisley (interaktywna diorama).

Zlot zakończy występ Szarych Mieczy – grupy pokazowej z Wrocławskiego Fanklubu Gwiezdnych Wojen, którzy zaprezentują inspirowane sagą sceny walk na miecze świetlne. Pokaz odbędzie się o 20 godzinie w amfiteatrze Muzeum Etnograficznego.

Zlot miłośników Gwiezdnych Wojen „StarForce 2017” organizowany jest przez Kujawsko-Pomorską Organizację Turystyczną, przy udziale Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Więcej informacji oraz szczegółowy program na stronie www.starforce.eu

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *