TTG Polska Dziennik Turystyczny

Festiwal Folkloru Miejskiego – Kapele Podwórkowe 2006

Muzeum Etnograficzne jest już po raz dziesiąty organizatorem festiwalu, w czasie poprzednich imprez swoje recitale przedstawiło 48 kapel z całej Polski. Z okazji małego jubileuszu organizatorzy przygotowali prezentacje podsumowujące dotychczasowe edycje Festiwalu.

Sobotni koncert tradycyjnie poświęcony będzie folklorowi przedwojennego Lwowa. Dla publiczności, wśród której jest wielu Kresowiaków, ten koncert jest zawsze wzruszającym wydarzeniem. Na pewno i teraz wszyscy podchwycą popularny refren „ta joj, ta Lwów”. Znane szlagiery: „Wszyndzi jest dobrze”, „Serce batiara”, „Od Stryjskiego Parku” i wiele innych zaprezentuje kapela „Wesoły Lwów”.

W niedzielę wystąpi gwiazda festiwalu Stasiek Wielanek – wychowany na Czerniakowskiej – kompozytor, wokalista, muzyk, felietonista, kolekcjoner wszystkiego, co związane z Warszawą. Po Stanisławie Grzesiuku przejął rolę piewcy, barda Warszawy.

W czasie niedzielnego koncertu usłyszymy nowe piosenki, a także nieśmiertelne szlagiery, m.in. „Tango andrusowskie”, „Apasz” czy „Bal na Gnojnej”. Stasiek Wielanek zaprezentuje je w nowych aranżacjach, z zespołem młodych profesjonalnych muzyków „Kameleon”. Słychać tu motywy z całego świata – nuty bałkańskie, kubańskie, argentyńskie tango. Tym projektem muzycy dwóch różnych pokoleń chcą udowodnić, że czas starych szlagierów nie przeminął.

Program:

X Festiwal Folkloru Miejskiego

2.09. sobota, godz. 16.00
WESOŁY  LWÓW

3.09. niedziela, godz. 17.00
STASIEK  WIELANEK  z zespołem KAMELEON
(w razie niepogody koncert w kinie Grunwald)

bilety  5 zł normalny, 3 zł ulgowy

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *