TTG Polska Dziennik Turystyczny

Festiwal Teatrów Ulicznych w Łodzi

Zespoły teatralne, orkiestry uliczne, mimowie, szczudlarze i klowni z Polski, Słowacji, Czech i Niemiec wystąpią podczas I Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Ulicznych "TrotuArt 2006", który odbędzie się we wrześniu w Łodzi.

Dwudniową imprezę zapoczątkuje wielka parada na najsłynniejszej ulicy miasta – Piotrkowskiej. Przy dźwięku orkiestr uczestnicy festiwalu w kolorowych kostiumach i maskach teatralnych będą zapraszać mieszkańców Łodzi do udziału w imprezie.

Jak twierdzą organizatorzy festiwalu, którymi są Teatr Lalek "Arlekin" w Łodzi i łódzki magistrat, jednym z celów imprezy jest "przedstawienie publiczności ogromnego potencjału jaki tkwi w sztuce ulicy".

Organizatorzy zapewniają, że będzie można zobaczyć zarówno widowiska kameralne jak i "spektakularne pokazy", w których wykorzystywane będą m.in. szczudła, ogień, fajerwerki itp. Występy zaadresowane mają być do odbiorców w różnym wieku, "aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie".

Występy artystów odbywać się będą w dwóch charakterystycznych dla Łodzi miejscach – na Starym Rynku i ul. Piotrkowskiej.

Źródło: www.wp.pl

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *