TTG Polska Dziennik Turystyczny

Fontanny dla Łodzi – uruchomiono kolejną fontannę

Fontannę przypominającą amfiteatr z podświetlanymi strumieniami tryskającej wody uruchomiono na jednym ze skwerów w centrum Łodzi. To czwarta fontanna oddana do użytku w ramach realizowanego od dwóch lat programu "Fontanny dla Łodzi".

Fontannę tworzą trzy różnej wielkości okręgi. Całość wyłożona jest kostką. Fontanna została tak zaprojektowana, aby można usiąść wokół niej i podziwiać specjalnie podświetlone strumienie wody; wodotrysk otaczają ławeczki i alejki z zielenią.

Prezydent Łodzi Jerzy Kropiwnicki nazwał nowy wodotrysk "fontanną Tuwima", bowiem mieści się ona przy ulicy poety.  Inwestycja kosztowała miasto i sponsorów 350 tys. zł.

To już czwarty wodotrysk wybudowany przez Zakład Wodociągów i Kanalizacji w ramach programu "Fontanny dla Łodzi".

Pierwszy z nich – zaprojektowany w kształcie lilii – uruchomiono w parku im. Władysława Reymonta. Druga fontanna, to płaskorzeźba przy ul. Włókienniczej – dawnej Kamiennej – przedstawiająca obejmujących się kochanków, okrytych płaszczem, na który spada strumień wody symbolizujący deszcz. Upamiętnia ona piosenkę Agnieszki Osieckiej pt. "Kochankowie z ulicy Kamiennej". Kolejna fontanna to odrestaurowana "Studnia miłości" na placu Wolności.

Planowane jest uruchomienie kolejnych wodotrysków, m.in. na Starym Rynku i na placu przed Teatrem Wielkim.

Źródło: wp.pl

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *