TTG Polska Dziennik Turystyczny

Gala Piękniejsza Polska

Polska Organizacja Turystyczna postrzegając turystykę jako szczególny przejaw życia społecznego, ekonomicznego i kulturalnego wspiera i patronuje wielu przedsięwzięciom, które promują polska turystykę.

Ruch Piękniejsza Polska kontynuowany jest na terenie całego kraju od trzech lat. Prezesem Honorowym Kapituły skupiającej osobistości życia kulturalnego w Polsce jest Prof. Wiktor Zin. Ruch powstał, aby eksponować osoby i miejsca, które w szczególny sposób przyczyniają się do krzewienia kultury. "Piękniejsza Polska" ma za zadanie pokazywać jak wspaniałą mamy przyrodę, ile wspaniałych zabytków i oryginalnych obiektów kultury, a także ludzi z pasja, dbających o tradycje, kulturę i obyczaje W tym roku na trzeciej Gali Piękniejsza Polska, która odbyła asie 22 września w Galerii Porczyńskich im. Jana Pawla II, nagrody otrzymali:
1. Zbigniew Zarębski Gospodarz znanej na świecie Kopalni-Muzeum Soli w Wieliczce.
2. Boguslaw Kaczyński, znany animator kultury polskiej.
3. Julian Gozdowski organizator międzynarodowego narciarskiego Biegu Piastów.
4. Anna Dymna, prowadząca fundację "Mimo wszystko".
5. Stadnina Koni w Janowie Podlaskim

Patronem i gospodarzem tegorocznej gali była Polska Organizacja Turystyczna. Imprezę uświetnili wybitni artyści, jak: Krzesimir Dębski wraz z Orkiestra Symfoniczna, Zespół Turnioki łączący folk góralski z muzyka jazzowa i rockowa, Zespól Affabre Concinui z "Biografolami" Stanisława Barańczaka.

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *