TTG Polska Dziennik Turystyczny

Gdańsk: Czternaście krajów w jednym miejscu

Muzycy i tancerze z 14 krajów wystąpią na rozpoczętym w czwartek w Gdańsku II Festiwalu Kultur Świata "Okno na świat".

"Ideą festiwalu jest przedstawienie dorobku artystów żyjących na obczyźnie, współtworzących swoją twórczością kulturę kraju, gdzie obecnie mieszkają. Chcemy pokazać, że świat jest tylko jeden, nie ma granic, a nasz dom jest tam, gdzie żyjemy" – powiedział w czwartek w Gdańsku na konferencji inaugurującej festiwal Lary Okey Ugwu – dyrektor organizującego imprezę Nadbałtyckiego Centrum Kultury w Gdańsku.

Na trwającym do niedzieli festiwalu "Okno na świat" zaprezentują się wykonawcy z Polski, Austrii, Gambii, Indonezji, Indii, Iranu, Japonii, Meksyku, Mozambiku, Norwegii, Nigerii, Szwajcarii, Szwecji i Turcji.

Podczas festiwalu wystąpią m.in. De Press, hindusko-włoski zespół Milon Mela założony 20 lat temu przez byłego współpracownika Jerzego Grotowskiego – Abani Biswas, reprezentacyjny chór meksykańskiego miasta Puebla oraz grupa Magnetosfera utworzona przez liderów Izraela – polskiej gwiazdy reggae lat 80.

Uczestnikiem festiwalu będzie także grupa Ikenga Drummers założona przez mieszkającego od 25 lat w Polsce Lary Okey Ugwu.

Druga część festiwalu "Okno na świat" odbędzie się od 18 do 20 października. Przewidziano m.in. debatę pod hasłem "Polacy- Rosjanie: wzajemne relacje" z udziałem historyków. Festiwal zakończy się w listopadzie pokazem filmów.

Źródło: wp.pl

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *