TTG Polska Dziennik Turystyczny

Generalna Dyrekcja Dróg i Autostrad ma nowego dyrektora

54-letni Janusz Fota wygrał konkurs na szefa Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad, która buduje i zarządza autostradami oraz drogami krajowymi. Konkurs na zlecenie Ministerstwa Transportu przygotował Urząd Służby Cywilnej. Wyniki ma jeszcze zaakceptować minister transportu Jerzy Polaczek.

Fota kierował już Generalną Dyrekcją Dróg Publicznych przed 2002 r. Kilka lat temu był też szefem Zarządu Dróg Miejskich w Warszawie, ale niczym szczególnym się tam nie wykazał – jak pisze Gazeta Wyborcza.

Wiele jego decyzji okazało się wręcz kompromitujących. Za 700 tys. zł kupił tzw. remonter, austriacką maszynę do łatania dziur, która w warunkach warszawskich okazała się nieprzydatna i zalega w bazie ZDM. Za rządów Foty pojawiły się kolejne opóźnienia w budowie Trasy Siekierkowskiej.

Pod nadzorem Foty przetargi po cenach dumpingowych wygrywało Miejskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych, które rządzący miastem politycy PiS podejrzewali o udział w tzw. układzie drogowym. Miała to być nieformalna zmowa firm remontujących ulice i stale wygrywających przetargi. Na początku tego roku został wicedyrektorem w Państwowych Portach Lotniczych.

Jakie kryteria były brane pod uwagę w konkursie na szefa GDDKiA? Tego nikt w Ministerstwie Transportu ani w Urzędzie Służby Cywilnej nie chciał nam wczoraj powiedzieć. Nie wiadomo też, kiedy Fota obejmie nowe stanowisko. – Raport sprawie wyników konkursu trafił na biurko ministra Polaczka. W drugiej połowie sierpnia, po powrocie z urlopu pan minister podejmie w tej sprawie decyzję – mówi Justyna Bracha z biura prasowego resortu.

Źródło: www.wnp.pl 

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *