TTG Polska Dziennik Turystyczny

Germanwings intensywnie rozbudowuje bazę w Berlinie-SchĂ?nefeld

Oferta Germanwings ze stolicy Niemiec wzrasta w imponującym tempie – tani przewoźnik będzie oferował dodatkowe 34 połączenia tygodniowo. Wraz z utworzeniem bazy dla kolejnego samolotu w Berlinie-Schönefeld od 15 września zostaną uruchomione nowe regularne loty do Zweibrücken w Nadrenii-Palatynacie dwa razy dziennie.

Tym samym Germanwings staje się jedynym przewoźnikiem oferującym połączenia z tego landu na południowym zachodzie Niemiec do stolicy kraju. Oprócz tego dokładnie na Oktoberfest liczba niezwykle popularnych lotów z Berlina-Schönefeld do Monachium wzrośnie do pięciu dziennie. Jeszcze w obowiązującym obecnie rozkładzie letnim uruchomiono dodatkowe połączenie Berlin-Moskwa w niedziele.

Dodatkowe połączenia z lotniska Germanwings w Berlinie-Schönefeld pojawią się już w rozkładzie lotów w sezonie zimowym 2006/07: tani przewoźnik uruchamia połączenia do Sankt Petersburga i podwaja liczbę lotów do Moskwy do sześciu tygodniowo. Oprócz tego liczba lotów z Berlina-Schönefeld do Stuttgartu w dni powszednie wzrośnie do czterech. Tym samym Germanwings stawia na rozbudowę tego lotniska dla Berlina i
Brandenburgii i oferuje nowe atrakcyjne kierunki połączeń ze stolicy.

Połączenie do Zweibrücken, na razie czwarty lot do Moskwy w tygodniu i dwa dodatkowe loty do Monachium zostaną uruchomione już w dniu 15 września 2006 r.- dokładnie na rozpoczęcie Oktoberfest w stolicy Bawarii. Rezerwacji biletów można dokonywać od piątku 7 lipca 2006 r. od godz. 12.00 za pośrednictwem strony internetowej www.germanwings.com

Loty do Zweibrücken na zachodzie Nadrenii-Palatynatu będą istną gratką dla łowców okazji z Berlina: z lotniska Zweibrücken dostępne jest bowiem bezpośrednie połączenie autobusowe do największego centrum sklepów z markową odzieżą typu outlet w Niemczech. Lotnisko ma również doskonałą komunikację autostradą z Saarbrücken, leżącym w odległości jedynie ok. 40 kilometrów, jest również oddalone o jedynie kilka minut jazdy samochodem od miasta Homburg w Saarze. Nowe tanie połączenie Germanwings skraca czas podróży z Nadrenii-Palatynatu do Berlina o ponad pięć godzin w porównaniu z jazdą pociągiem.

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *