TTG Polska Dziennik Turystyczny

Góra Fuji z ograniczeniami liczby odwiedzających

Góra Fuji
Fot. Unsplash

Letni sezon wspinaczkowy na górę Fuji rozpoczął się z nowymi opłatami i ograniczeniami liczby osób mogących codziennie wspinać się na górę.

Dla miłośników wspinaczki wprowadzono opłatę w wysokości 2 000 jenów (ok. 55 zł) za wędrówkę Szlakiem Yoshida, a liczba wspinaczy została ograniczona do 4 000 dziennie.

– Kontolowanie liczby osób zdobywających szczyt jest pilnym zadaniem, ponieważ obserwujemy tam nadmiar ludzi – powiedział gubernator prefektury Yamanashi Kotaro Nagasaki, informując, że pieniądze zostaną przeznaczone na zapewnienie bezpieczeństwa turystom.

Przedstawiciele lokalnej branży turystycznej wyrazili obawy dotyczące nadmiernej turystyki, a okoliczni mieszkańcy są często zirytowani przez tłumy odwiedzających, którzy tłoczą się na ulicach tylko po to, by zrobić zdjęcia.

Góra Fuji to czynny stratowulkan i zarazem najwyższy szczyt Japonii (3776 m n.p.m.). Leży na wyspie Honsiu, na południowy zachód od stolicy, Tokio. Ikoniczny szczyt przyciąga około 220 000 odwiedzających każdego roku.

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *