TTG Polska Dziennik Turystyczny

Gotowi na sezon?

Aby ułatwić turystom dojazd do nadmorskich kurortów władze Zachodniopomorskiego, samorządowcy, drogowcy oraz policja przygotują m. in. specjalne mapy z zaznaczonymi trasami prowadzącymi nad morze, a na drogach dojazdowych usprawnią sygnalizację świetlną.

Takie m. in. ustalenia zapadły na roboczym spotkaniu przedstawicieli policji, straży pożarnej, zarządów dróg, urzędu wojewódzkiego, urzędu marszałkowskiego i starostw powiatowych, które odbyło się w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie.

Drogowcy zapewnili na spotkaniu, że do rozpoczęcia sezonu turystycznego zakończą większość remontów na drogach krajowych. Zobowiązali się ponadto, że w sezonie w weekendy nie będą prowadzone prace remontowe nawierzchni dróg. Wszelkie informacje o remontach dróg, prowadzonych w województwie, podawane mają być w lokalnych mediach, na stronach internetowych KWP oraz Zarządu Dróg Wojewódzkich w Koszalinie i Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Szczecinie.

Wszystkie prace związane z przygotowaniami do sezonu turystycznego zakończone zostaną do 14 czerwca – poinformował PAP Piotr Pieleszek z biura prasowego ZUW.

Pieleszek dodał, że Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie we współpracy m.in. z Urzędem  Marszałkowskim oraz znaną siecią stacji benzynowych planuje wydać 150 tys. map, na których zaznaczone będą zalecane przez policję trasy dojazdowe i wyjazdowe z miejscowości nadmorskich w czasie weekendów w okresie sezonu turystycznego. Mapy dostępne będą na stacjach benzynowych na terenie całego regionu oraz województw sąsiednich, w punktach informacji turystycznej oraz pensjonatach, hotelach, punktach kontroli granicznej i radiowozach policyjnych.

Mapy mają być wydane po polsku, po angielsku i niemiecku. Oprócz informacji o zalecanych trasach alternatywnych, znajdzie się tam także mapka z zaznaczonymi obiektami turystycznymi regionu, które warto zwiedzić.

Źródło: PAP

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *