TTG Polska Dziennik Turystyczny

Grecja: 14 mln turystów rocznie

Grecję co roku odwiedza około 14 mln turystów – co sprawia, że wciąż znajduje się na szczytach rankingów popularności destynacji, które co roku przyciągają najwięcej turystów na wakacyjny wypoczynek.

Według raportu „Travel & Tourism International 2005 – Profile of Greece,” sporządzonego przez portal internetowy Research and Markets także w tym roku Grecja znalazła się w pierwszej piętnastce krajów świata najczęściej wybieranych na urlop.

Obserwacja rynku wskazuje, że do sukcesu Grecji – przecież nie jedynego słonecznego i ciepłego kraju w regionie – przyczyniają się stały wzrost jakości usług turystycznych oraz nieustanny rozwój infrastruktury turystycznej. Postęp ten wymusza zacięta konkurencja z sąsiednimi krajami, głównie wyrastającą na turystycznego potentata Turcją. W tym kontekście istotna jest rosnąca popularność stolicy Grecji, Aten – jako celu wycieczek. Research and Markets wnioskuje, że ta popularność jest efektem stałego ulepszania infrastruktury turystycznej w mieście – unowocześnieniem hoteli, a także rozbudową metra.

Najwięcej zagranicznych turystów przyjeżdża do Grecji z Wielkiej Brytanii, Niemiec i Skandynawii. Także sami Grecy chętnie spędzają urlopy w ojczyźnie. W 2002 roku aż 4 miliony spośród nich zdecydowały się na wakacje w kraju, co w porównaniu z 400 tysiącami Greków, którzy wyjechali odpocząć za granicę, najlepiej świadczy o tym, że Grecja zaspokaja nawet najbardziej wymagające gusta.

EB

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *