TTG Polska Dziennik Turystyczny

Gruzja: protesty przeciwko statkom wycieczkowym przewożącym rosyjskich turystów

Wycieczkowy statek rejsowy
Fot. Pixabay

Dziewięć osób zostało aresztowanych w porcie Batumi w Gruzji po wielogodzinnych protestach przeciwko przewożeniu statkiem wycieczkowym proputinowskich osobistości medialnych z Rosji 

Statek wycieczkowy Astoria Grande wypłynął z Soczi i przewoził kilka znanych osobistości z proputinowskich mediów. Wśród pasażerów statków były osobistości telewizyjne i muzycy, którzy publicznie popierają Władimira Putina.

Protesty przeciwko obecności Rosjan na statku wycieczkowym trwały w porcie całą noc. Doszło do fizycznych starć między policją a demonstrantami. Gruzińskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych poinformowało, że dziewięciu demonstrantów zostało aresztowanych.

Pasażerowie statku zostali ewakuowani, ale potrzebowali eskorty policji do Tbilisi. Według lokalnych mediów, autobus wiozący rosyjskich gości został obrzucony jajkami i butelkami.

To już drugi statek w ciągu tygodnia, który przewoził rosyjskich podróżnych. Poprzednio także odbyły się protesty.

Rejsy są organizowane przez turecką firmę. Statek Astoria Grande, który do 2021 roku pływał pod nazwą AIDA Cruises, jest zarejestrowany na Palau, a jego właściciele pochodzą z Seszeli, więc nie podlega sankcjom.

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *