TTG Polska Dziennik Turystyczny

Guilin – perła Chin

Guilin

Odwiedziny tego miejsca w dalekich Chinach, znalazły swój początek w Toruniu. Wiele lat temu, dokładnie 29 sierpnia 2010 samorządowcy Torunia i Guilin, nawiązali obopólne kontakty partnerskie, podpisując dokument w Sali Królewskiej Ratusza Staromiejskiego. Włodarze zadeklarowali współpracę m.in. w zakresie nauki, edukacji, kultury i turystyki, a także działalności organizacji pozarządowych i wspierania przedsiębiorczości.

Kiedy Prezydent Torunia dowiedział się o planowanym przez Stowarzyszenie Polskich Mediów wyjeździe do Chin, poprosił o przekazanie listu skierowanego do Burmistrza Guilin. Przyjmując rolę kurierów dobrej nowiny, uczyniliśmy to z wielką radością, mając ten rejon w trasie naszego wyjazdu.

Guilin to miasto położone w północno-wschodniej części regionu autonomicznego Kuangsi w Chinach. Jest znane z pięknych krajobrazów krasowych, czystych rzek, sielskiej wsi, majestatycznych tarasów ryżowych i mniejszości etnicznych. Guilin jest jednym z najpopularniejszych celów turystycznych w Chinach i często określa się je mianem „najpiękniejszego miejsca na ziemi”.

Guilin ma bogatą historię, sięgającą czasów dynastii Qin, kiedy to założono pierwszą administrację w tym regionie. Nazwa miasta oznacza „las słodkiego osmantusa”, ponieważ w okolicy rośnie wiele tych aromatycznych drzewek, przypominających swoim zapachem dojrzałe brzoskwinie. W czasach dynastii Tang i Song Guilin rozkwitało, ale pozostawało hrabstwem. W 1944 roku miasto zostało zniszczone przez wojska japońskie, ale później zostało odbudowane.

Do głównych atrakcji Guilin należą:

  • Rejs po rzece Li, która płynie przez malownicze wzgórza krasowe i oferuje niezapomniane widoki.
  • Wzgórze Trąby Słoniowej, które jest symbolem Guilin i przypomina kształtem trąbę słonia zanurzoną w wodzie.
  • Jaskinia Trzcinowej Fujarki, która jest największą i najpiękniejszą jaskinią w Guilin, pełną stalaktytów, stalagmitów i innych formacji skalnych.
  • Park Siedmiu Gwiazd, który jest największym parkiem miejskim w Guilin i zawiera Jaskinię Siedmiu Gwiazd, zabytkową świątynię i most, a także mini zoo z pandami.
  • Las Stel, który jest skalną ścianą, w której wykuto wiele wierszy i obrazów z różnych epok historycznych.
  • Park Kultury Mniejszości, który jest skansenem prezentującym kulturę, architekturę i folklor różnych grup etnicznych zamieszkujących Kuangsi.

Guilin to idealne miejsce dla osób, które chcą poznać urok i różnorodność Chin. Miasto oferuje wiele opcji zakwaterowania, restauracji i rozrywki dla każdego gustu i budżetu. Guilin to także doskonała baza wypadowa do zwiedzania innych atrakcyjnych miejsc w Kuangsi, takich jak Yangshuo, Longsheng czy Sanjiang.

Te właśnie miejsca mieliśmy okazję zobaczyć po wizycie u Burmistrza Guilin Pana Long Xinghua.

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *