TTG Polska Dziennik Turystyczny

I Międzynarodowy Festiwal Filmów Turystycznych – Płock 20-24.09.2006

We wrześniu 2006 roku, w samym sercu Polskiego Mazowsza, w historycznym Płocku, odbędzie się I Międzynarodowy Festiwal Filmów Turystycznych. Organizacji Festiwalu podjęła się Business Integration Group sp. z o.o., Fundacja "EUROPE 2004", w ścisłej współpracy z Urzędem Miasta Płocka, prace koordynuje International Tourfilm Festival z siedzibą w Rzymie, na czele z jego prezydentem dr Antonio Conte.

Dzięki temu to wielkie wydarzenie powstaje w sposób klasyczny, według obowiązującego festiwale podlegające C.I.F.F.T. regulaminu. Podczas dni festiwalowych nie zabraknie oczywiście nowych treści, charakterystycznych tylko dla polskiego Festiwalu. Mamy, bowiem nadzieję, iż Międzynarodowy Festiwal Filmów Turystycznych w Płocku szybko zdobędzie swoją rangę wśród słynnych już Festiwali: w Kralovych Varach, Berlinie, Lizbonie, Bukareszcie, Nowym Jorku, Spalato.

Prezydentem I Międzynarodowego Festiwalu Filmów Turystycznych w Płocku będzie już tradycyjnie twórca festiwali turystycznych o zasięgu międzynarodowym dr Antonio Conte, obecnie Prezydent Honorowy Międzynarodowej Komisji Współpracy Festiwali Filmów Turystycznych (C.I.F.F.T.). W następnych latach obejmie on także funkcję Prezydenta Honorowego Międzynarodowego Festiwalu Filmów Turystycznych w Płocku.

Celem każdego Festiwalu jest promocja i dowartościowanie produkcji dzieł filmowych, telewizyjnych, audiowizualnych i multimedialnych, poświęconych przedstawieniu wagi i funkcji turystyki w naszych czasach – w wymiarze kulturowym, społecznym, gospodarczym, naukowym, sportowym, religijnym, zdrowotnym, a także opisujących zasoby środowiskowe, walory przyrodnicze, infrastrukturę, komunikację oraz gościnność. Każdy festiwal promuje również region goszczący imprezę. Międzynarodowy Festiwal Filmów Turystycznych z pewnością rozsławi Płock, historyczną stolicę pięknego polskiego regionu Mazowsze.

Więcej na temat Międzynarodowego Festiwalu Filmów Turystycznych w Płocku na stronie www.tourfilmfestival.pl . Redakcja TTG objęła patronat medialny nad imprezą.

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *