TTG Polska Dziennik Turystyczny

Indonezja wprowadzi bezpośrednie loty na Daleki Wschód Rosji

Podróż po Rosji
Fot. Unsplash

Indonezja planuje uruchomić bezpośrednie loty z Dżakarty do Władywostoku, z trasami tranzytowymi do innych głównych rosyjskich destynacji turystycznych.

Władywostok wraz z Chabarowskiem jest jednym z dwóch największych miast rosyjskiego Dalekiego Wschodu i głównym portem morskim nad Morzem Japońskim. Znajduje się 45 km od granicy z Chinami.

Według najnowszych doniesień, Indonezja planuje uruchomić bezpośrednie pasażerskie połączenia lotnicze z Dżakarty do Władywostoku, z trasami tranzytowymi do innych głównych miejsc podróży w Federacji Rosyjskiej.

„Otworzymy bezpośredni ruch lotniczy (na rosyjski Daleki Wschód) z Dżakartą” – powiedział Berlian Helmi, zastępca szefa misji w ambasadzie Indonezji w Rosji. „Najpierw otworzymy lot między Dżakartą a Władywostokiem, potem przez Władywostok do Moskwy, Baszkortostanu, Niżnego Nowogrodu i Tomska” – dodał indonezyjski dyplomata.

Indonezja uruchamia połączenia, ponieważ „Rosja patrzy teraz na Wschód, więc my również patrzymy w stronę Rosji” – powiedział Helmi.

Według Helmiego, osiągnięto wszystkie niezbędne porozumienia ze stroną rosyjską i Indonezja jest gotowa do rozpoczęcia lotów do Władywostoku, gdy tylko lokalne lotnisko potwierdzi gotowość ich przyjęcia.

Dżakartę i Władywostok dzieli około 6000 km, podczas gdy odległość między stolicą Indonezji a Moskwą wynosi ponad 9000 km.

Rosja przywróciła też połączenia lotnicze z Gruzją, które zawiesiła latem 2019 roku w odwecie za antyrosyjskie protesty w stolicy Gruzji, Tbilisi.

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *