TTG Polska Dziennik Turystyczny

Internet Booking Engine – TravelTECH z Galileo

Krakowska firma TravelTECH we współpracy z GDS Galileo zakończyła prace nad nową wyszukiwarką biletów lotniczych o nazwie Internet Reservation System (IRS).

IRS jest aplikacją internetową stworzoną na bazie zaawansowanej technologii Galileo Web Services do sprzedaży biletów lotniczych poprzez strony internetowe. Zapytania internautów o najniższą dostępną taryfę mogą być w bardzo prosty i szybki sposób zamienione w „żywą” rezerwację w systemie Galileo. Każde biuro podróży, które posiada system Galileo  może  zamienić taką rezerwację na bilet lotniczy, po otrzymaniu płatności od klienta.

 „Produkt firmy TravelTECH to doskonała odpowiedź na zapotrzebowanie rynku, w sytuacji gdy w naszym kraju coraz więcej biletów lotniczych i innych usług turystycznych sprzedaje się przez internet. Właśnie ten kanał dystrybucji będzie w najbliższym czasie rozwijał się najszybciej i jestem przekonany, że dzięki rozwiązaniom jakie oferuje TravelTECH, każde biuro podróży będzie mogło pozwolić sobie na profesjonalne zaistnienie na rynku sprzedaży online” – powiedział Marcin Pilarski, Prezes Galileo Polska.

„W tym co robimy zawsze staramy się być nowatorscy, a naszą ambicją jest stworzenie pierwszego na naszym rynku produktu klasy IBE wykorzystującego koncepcję Dynamic Packaging, czyli dynamicznego pobierania i prezentacji ofert pochodzących z różnych źródeł w celu otrzymania niższej ceny. Aktualnie dostęp do najlepszej oferty w tym zakresie zapewnił nam GDS Galileo, dzięki czemu nasze rozwiązania mają również szansę znaleźć zastosowanie poza Polską” – powiedział Marcin Lis, Dyrektor Techniczny TravelTECH.

W ciągu najbliższych miesięcy IRS zostanie wzbogacony o możliwość rezerwacji hotelowych i samochodowych, a następnie, prawdopodobnie jeszcze w tym roku, o ofertę tanich linii lotniczych i ubezpieczeń. Będzie to możliwe dzięki współpracy z GDS Galileo, który razem z siostrzanymi firmami GTA / OctopusTravel, HotelClub i RatesToGo oferuje ponad 80.000 obiektów hotelowych i pod tym względem jest niekwestionowanym liderem w całej branży turystycznej.

Pierwszym klientem, który wdrożył technologię Galileo Web Services jest największy portal internetowy w Polsce – www.Onet.pl, a już dziś dobiegają końca projekty dla kolejnych, liczących się portali turystycznych oraz dla kilkunastu biur podróży (w tym także kilku zagranicznych), które wiążą swój sukces ze sprzedażą on-line poprzez własne witryny  internetowe.

Więcej na stronach www.traveltech.pl i www.galileo.net.pl.

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *