TTG Polska Dziennik Turystyczny

Itaka rozpoczęła sprzedaż sezonu LATO 2023

Pod hasłem „OTO LATO 23” oferowanych jest kilkaset propozycji letniego wypoczynku.

– Naszą wspólną misją są najwyższe światowe standardy obsługi Klienta, pokazywanie świata, jaki sami chcielibyśmy zobaczyć, dzielenie się doświadczeniami z najpiękniejszych podróży. Celujemy jak zawsze wysoko. Rosnący apetyt naszych Klientów na wakacyjny luksus sprawia, że w ofercie dominują hotele z najwyższej półki, wyznaczające nowe standardy oraz inspirujące programy wycieczek objazdowych – informuje Piotr Henicz, wiceprezes Itaki.

Wyraźnie zaznaczającym się trendem w ofercie Itaki na przyszłe Lato jest dywersyfikacja produktu, sprawiająca, że oferta kierowana jest do konkretnego klienta, o konkretnych zainteresowaniach i potrzebach.

Prawie 90% hoteli zakontraktowanych na LATO 23 stanowią obiekty 4 i 5-gwiazdkowe. To właśnie na nich opiera się oferta w poszczególnych miejscach wypoczynku i zdecydowanie dominują one w kontraktach gwarancyjnych, co jeszcze 5 lat temu byłoby nie do pomyślenia. Itaka gwarantuje, że klient na pewno otrzyma hotel, który wybrał dla siebie i swoich bliskich.

Nowości sprzedażowe

Itaka wprowadziła do swojego katalogu koncept ofertowy, umownie nazwany „Premium”. W wydaniu tego biura znaczy to wiele więcej niż luksusowe hotelowe wnętrza i serwis na światowym poziomie. Będzie to także platforma do dzielenia się doświadczeniami, zawierania wspaniałych przyjaźni czy odkrywania nowych sposobów na aktywne spędzanie urlopu. Wkrótce przekażemy więcej szczegółów o samym projekcie i ofercie.

Największe polskie biuro podróży, które ma swoją siedzibę w Opolu, coraz szerzej wchodzi w obszary, na których podróże wiążą się z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. ITAKAsmart – produkt oparty na pakietowaniu dynamicznym to wyjazdy „skrojone na miarę” przez samych turystów i nowoczesne rozwiązanie dla stale rosnących i spersonalizowanych wymagań klientów, pozwalające na pełne wykorzystanie potencjału organizacyjnego i technologicznego.

Jak co roku organizator turystycznych wyjazdów zaprasza na rodzinne wakacje do Klubów Przyjaciół Itaki, gdzie na turystów czekają animacje przygotowane we współpracy z Energylandią oraz na wakacyjny chillout w hotelach ItaKarma z formułą „tylko dla dorosłych”.

Na start przygotowano łącznie 600 ofert, czyli ok. 30% docelowego produktu, który wprowadzany będzie sukcesywnie, począwszy od najbliższych tygodni. Już teraz można dokonywać rezerwacji najpopularniejszych kierunków, hoteli i wycieczek objazdowych, które szczególnym zainteresowaniem cieszą się właśnie w okresie przedsprzedaży.

Turcja, Grecja a może Hiszpania

Tradycyjnie jednym z najatrakcyjniejszych krajów wakacyjnego wypoczynku pozostaje Turcja. Itaka będzie latać w tym kraju do 4 portów lotniczych: Antalya, Bodrum, Izmir i Dalaman, do którego opolskie biuro podróży, wraca ze znakomitymi hotelami w Marmaris i Fethiye. Nowości czekają też na miłośników rejonu Bodrum. Do Antalyi loty czarterowe realizowane będą aż 5 dni w tygodniu na różne długości pobytów (5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 14 nocy).

Miłośników greckich wakacji Itaka zaprasza na Kretę, Zakynthos, Rodos, Korfu, Kos, Thassos, Samos, Lesbos i Chalkidiki. W planach jest też wypoczynek także na Peloponezie, Chios, Santorini, Mykonos, Paros, Naxos i Riwierze Ateńskiej.

W Hiszpanii Itaka oferuje wielką różnorodność regionów i hoteli. Co roku fenomenowi Wysp Kanaryjskich dają się uwieść tysiące Polaków. Na LATO 23 touroperator zaprasza swoich klientów na Fuerteventurę, Teneryfę, Lanzarote, Gran Canarię i La Palmę.

Na Ibizie oferowane są piękne piaszczyste plaże, najlepsze dyskoteki w Europie i znakomite hotele (oferowane na wyłączność). Na Majorce klienci Itaki mogą wybierać długość pobytu: 3, 4, 7, 14, 10, lub 11 nocy i hotele cenionych sieci jak BG, Barceló, Illusion.

Hiszpańskie portfolio Itaki dopełniają słynne wybrzeża: Costa Brava, Costa Dorada, Costa Del Sol i Costa De La Luz.

Opolskie biuro podróży posiada też unikalną, zdecydowanie wyróżniającą się na polskim rynku ofertę hotelową w Portugalii. Uroda Madery i wysokiej klasy hotele wiodących sieci sprawiły, że w ostatnich latach wyspa ta stała się jedną z kluczowych destynacji tego organizatora wypoczynku. Na słynącym ze spektakularnych plaż, portugalskim wybrzeżu Algarve, hotele z oferty Itaki zlokalizowane są od Montegordo przy granicy z Hiszpanią po najbardziej wysuniętą na zachód miejscowość Lagos.

Słoneczne plaże Europy i Afryki

We Włoszech Itaka proponuje wypoczynek na Sycyli, Sardyni i w Kalabrii.

W związku z niesłabnącym zainteresowaniem wypoczynkiem w Albanii opolskie biuro podróży oferuje wyloty do tego kraju z większych polskich lotnisk regionalnych i proponuje dużą elastyczność długości pobytów: na 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 i 14 nocy.

Wybór długości wypoczynku będą mieć także klienci, którzy wybiorą spędzenie urlopu w Bułgarii. Wiele z proponowanych hoteli w Słonecznym Brzegu i Złotych Piaskach leży w pierwszej linii brzegowej.

Gruzja, która przyciąga ciekawych świata, łącząc piękno przyrody, walory czarnomorskich plaż i niezwykle oryginalną kulturę jest szczególnie bliską sercu Polaków. Część oferty w tym kraju stanowią wycieczki objazdowe wysoko oceniane przez klientów.

Egipt, reprezentowany jest przez 3 kierunki: Hurghadę, Marsa Alam i Tabę. W tym ostatnim kurorcie Itaka oferuje wypoczynek jako jedyny polski touroperator. Oprócz dobrej klasy hoteli, jak magnes turystów przyciągają tu wycieczki lokalne, nie tylko „egipskie”, ale także do Petry (Jordania) i Jerozolimy (Izrael).

W Tunezji, przeżywającej renesans popularności, oferowany jest wypoczynek w Monastirze i na Djerbie.

Miłośnicy egzotycznych klimatów i pięknych plaż znajdą swoje miejsce na Sal, czyli Wyspach Zielonego Przylądka.

Aktywne podróżowanie

Wielka różnorodność wycieczek objazdowych pozwala znaleźć swój własny sposób na odkrywanie świata z Itaką. Także ten rodzaj produktu turystycznego uległ dywersyfikacji. Opolski organizator wypoczynku proponuje różne formy zwiedzania: Kameralne Podróże – niewielkie maks. 14-osobowe grupy, Tylko dla Ciebie – prywatne podróże już od 2 osób, No Limits – wyjazdy dla aktywnych, Wakacje pod palmami – wycieczki typu „light”, realizowane w destynacjach egzotycznych, łączące zwiedzanie z wypoczynkiem, City Breaks – wyjazdy weekendowe.

Odpowiedzią na powracające zainteresowanie wycieczkami autokarowymi są trasy po Włoszech, Francji, Chorwacji, Czechach, a także wyjazdy rodzinne w formule Klubów Przyjaciół Itaki i tematyczne wycieczki do Francji.

Z wycieczek samolotowych wymienić należy sprzedażowe hity: objazdówki po Turcji (także nowe trasy), Malcie, Egipcie, czy Islandii. Już wkrótce oferowana będzie też wycieczka na Alaskę, Kameralna Podróż do Arabii Saudyjskiej, fascynujący wyjazd przez Laponię, Moja Nicea i Mój Paryż.

Dodatkowe bonusy

Osoby, które do 19 października wykupią produkty Itaki w ramach pakietu „ZYSKAJ NA WAKACJE” gratis otrzymują Gwarancję Niezmienności Ceny. Oznacza to, że cena zarezerwowanej podróży nie ulegnie zmianie do dnia wyjazdu. Ewentualny wzrost kursów walut, kosztu transportu lub opłat lotniskowych, portowych itp. nie będzie miał wpływu na cenę wycieczki.

Uzyskują też komfort zmiany rezerwacji bez limitu i ograniczeń (Multi Zmiana GRATIS). Oznacza to możliwość dokonania nielimitowanych zmiany rezerwacji do 22 dni przed rozpoczęciem imprezy. W tym okresie można zmienić termin wyjazdu, długość (z wyjątkiem skrócenia pobytu), kierunek, hotel, typ pokoju, a także lotnisko wylotowe na dowolną inną ofertę; specjalne warunki rezygnacji.

Zyskują też specjalne warunki rezygnacji i oszczędność na zaliczce (tylko 15%, resztę należy dopłacić 22 dni przed rozpoczęciem imprezy), a także: dzieci 2+2 świadczenia hotelowe GRATIS w wybranych hotelach, 50% zniżki dla dziecka w wybranych hotelach, zniżki do 43%; 3% zniżki dla Stałych Klientów oraz inne korzyści.

Autor: Jerzy Niemociński / Mat. pras.

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *