TTG Polska Dziennik Turystyczny

Jamajka: Wzrost wpływów do Funduszu na rzecz Rozwoju Turystyki

Jamajka
Fot. Unsplash

Edmund Bartlett, Minister turystyki Jamajki poinformował, że w bieżącym roku podatkowym Fundusz na rzecz Rozwoju Turystyki (TEF) zebrał około 5,6 miliarda dolarów.

Oznacza to wzrost o 13,54% w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku i wzrost o 15,68% w porównaniu z analogicznym okresem 2019 r.

Środki te są generowane głównie poprzez opłatę w wysokości 20 USD dla turystów przylatujących na Jamajkę oraz opłatę w wysokości 2 USD dla pasażerów rejsów wycieczkowych.

– W tym roku finansowym fundusz TEF osiągnął rekordowy wynik i zakładamy, że finalnie przychody mogą siegnąć 9,3 miliarda dolarów, czyli o 1,2 miliarda więcej niż w zeszłym roku finansowym. To prawie 15% więcej niż w naszym najlepszym roku 2019 – powiedział Bartlett.

Niedawno opublikowany raport gospodarczy Jamajskiego Instytutu Planowania pokazał szacunkowy wzrost gospodarki w kwartale lipiec–wrzesień 2023 r. o 1,9% w porównaniu z tym samym okresem roku ubiegłego. Warto zauważyć, że branża hotelarska i restauracyjna odnotowała zauważalny realny wzrost wynoszący 8%.

Przemysł turystyczny, który w istotny sposób przyczynia się do wzrostu gospodarczego, w dalszym ciągu kwitnie wraz ze wzrostem liczby przyjazdów z zagranicy. We wspomnianym kwartale liczba przyjazdów wzrosła o 5,5% i osiągnęłą liczbę 682 586 odwiedzających.

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *