TTG Polska Dziennik Turystyczny

Jamajka: znakomity rok dla turystyki

Rada Turystyki Jamajki ogłosiła, że rok 2005 był rekordowy dla przemysłu turystycznego Jamajki. W porównaniu z rokiem poprzednim zanotowano 4,5 proc. wzrost przyjazdów typu „stop-over” i ponad 3 proc. wzrost przyjazdów typowo turystycznych.

Zwłaszcza ostatni kwartał 2005 roku okazał się niezwykle owocny dla jamajskiej turystyki – całkowita liczba odwiedzin wyspy wzrosła wtedy o prawie 18 proc. w porównaniu do analogicznego okresu w roku 2004.

W rekordowym roku 2005 wzrosła także liczba miejsc noclegowych na wyspie. Przybyło ich prawie 2 tys., między innymi dzięki otwarciu hoteli Sandals Whitehouse, Riu Ochos Rios i ponownemu uruchomieniu hotelu Sunset Jamaica Grande. Rada Turystyki przewiduje, że w 2006 roku przybędzie na wyspie kolejnych tysiąc pokoi. Stanie się to także dzięki planowanemu otwarciu ogromnego hotelu Bahia Principe Jamaica, który oferować ma gościom 750 pokoi.

Wydatki turystów na Jamajce wyniosły w 2005 roku około 1,5 biliona dolarów. Ich stały i prognozowany wzrost Rada łączy z coraz większą liczbą europejskich turystów na wyspie, którzy zatrzymują się tam dłużej, niż turyści pochodzący z Ameryki Północnej, a także stale poszerzaną ofertą atrakcji turystycznych. 

Najważniejszymi rynkami turystyki jamajskiej pozostaną nadal turyści z Ameryki Północnej – głównie USA, i Europy – zwłaszcza Wielkiej Brytanii. Innym, coraz ważniejszym jej celem będą w 2006 roku mieszkańcy Ameryki Łacińskiej.

EB

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *