TTG Polska Dziennik Turystyczny

Kalimnos – wyspa wciąż autentyczna

Kalimnos
Fot. kalymnos-isl.gr

Kalimnos to skrywana perła greckiego archipelagu. Znajduje się w południowo-wschodniej części Morza Egejskiego. Mimo że często pomijana na rzecz bardziej popularnych destynacji, jak Santorini czy Mykonos, Kalimnos przyciąga coraz większą uwagę turystów poszukujących unikalnych doświadczeń.

Nazwa nie mówi za wiele przeciętnemu turyście. Dzięki temu można ufać, że na wyspie nie będzie wielkich tłumów. Podczas spotkania, Popi Koutouzi Vogelzang – zastępcą burmistrza Kalymnos opowiada, że wyspa znana jest ze swojej tradycji zbioru gąbek. Po drugiej wojnie światowej była tu jedyna grecka firma zajmująca się handlem gąbkami, która przetrwała i prosperowała. Dzięki szczególnemu krajobrazowi wyspy, turystyka ma wciąż ogromny potencjał. Można tu wspinać się na gigantycznych pionowych skałach, eksplorować podwodne rafy czy wraki lub urokliwe jaskinie. Słynie również z długiej tradycji rybołówstwa, a mieszkańcy dumnie pielęgnują swoje dziedzictwo morskie i rzemieślnicze, co manifestuje się w lokalnych festiwalach, rzemiośle i kuchni. Kuchnia ta opiera się głównie na świeżych owocach morza i tradycyjnych greckich potrawach, co stanowi prawdziwą ucztę dla podniebienia każdego smakosza. Mimo rosnącego zainteresowania turystów Kalimnos pozostaje miejscem zrównoważonej turystyki. Choć może mało znana, zasługuje na uwagę jako jedna z najpiękniejszych i najbardziej fascynujących wysp w Grecji. Stanowi idealną destynację dla tych, którzy poszukują autentycznych doświadczeń, niepowtarzalnych krajobrazów i zabytków starożytności.

Samolotem dolecimy z Berlina bezpośrednio na Kos. Natomiast z Kos lub pobliskiej Masticharii  można szybko dopłynąć promem do Kalimnos.

Agnieszka Nowak i Leszek Nowak, www.2ba.pl

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *