TTG Polska Dziennik Turystyczny

Kambodża: Kraj wart poznania

ATF: Marek Traczyk na stoisku narodowym Kambodży

Kambodża leży w Azji Południowo-Wschodniej. Jej najbliższymi sąsiadami są Tajlandia na zachodzie i północy, Wietnam na wschodzie , a z południowego zachodu wtula się w Zatokę Tajlandzką.

Kraj ten posiada dostęp do Morza Południowochińskiego. Stolicą Kambodży jest Phnom Penh, a największym miastem jest Siem Reap, położone w pobliżu słynnego kompleksu świątyń Angkor.

Kambodża ma bogatą, choć często trudną historię. W XX wieku kraj ten był dotknięty wojną i rządami reżimu Czerwonych Khmerów pod przywództwem Pol Pota. W latach 1975-1979 doszło do masowych represji, ludobójstwa i tragicznej eksterminacji ludności. Po obaleniu reżimu przez siły wietnamskie w 1979 roku, Kambodża przeszła okres odbudowy. Od tego czasu kraj stopniowo się rozwijał, choć pozostały trudności związane z dziedzictwem tragicznych wydarzeń. Współcześnie Kambodża jest krajem rozwijającym się, przyciągającym turystów swoimi zabytkami, kulturą i pięknem przyrody

Kambodża to fascynujący kraj z pięknymi atrakcjami. Angkor Wat, świątynia z XII wieku, to jedna z największych atrakcji, zachwycająca swoją architekturą. Inne miejsca warte odwiedzenia to Phnom Penh, stolica z Pałacem Królewskim i Polami Zagłady, oraz miasto Siem Reap, bramą do kompleksu Angkor. Plaże w Sihanoukville oraz zabytkowe miasto Battambang to również popularne destynacje.

Po nasyceniu turystycznego ducha należy nasycić i ciało. Kuchnia kambodżańska oferuje smaczne i unikalne doznania kulinarne. Koniecznie trzeba spróbować potraw takich jak „Amok”, danie gotowane w aromatycznym sosie kokosowym, czy „Lok Lak”, duszone kawałki mięsa podawane z sosem. Bardzo popularne są lokale oferujące „Fish Amok” – danie z ryby gotowanej w przyprawach. Trzeba koniecznie spróbować świeżych owoców, takich jak słodkie mango czy kwaskowatą pitaję. Kambodżańska kuchnia z pewnością zadowoli smakoszy.

Relacja Marka Traczyka z ASEAN Tourism Forum, które odbyło się w styczniu w Laosie.

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *