TTG Polska Dziennik Turystyczny

Karolina Warzybok, prezes Ecco Holiday: w turystyce nie ma potrzeby powrotu do sytuacji sprzed pandemii

Karolina Warzybok, prezes Ecco Holiday.
Karolina Warzybok, prezes Ecco Holiday.

– Wyjazdy łączone, w czasie których klienci przemieszczają się pomiędzy poszczególnymi państwami i olbrzymie zainteresowanie nimi to jeden z przejawów zmian, jakie zaszły na rynku – tłumaczy Karolina Warzybok, prezes Ecco Holiday.

Czy uda się wrócić do wolumenu wyjazdu sprzed pandemii? W jakim czasie?

Zadałabym nieco inne pytanie: „Czy jest potrzeba, by odtwarzać wszystkie okoliczności sprzed pandemii”? W Ecco Holiday w zasadzie nie stosujemy takiej cezury jak pandemia. Otoczenie rynkowe zmienia się bez przerwy. Pandemia z pewnością stanowiła zmianę szczególną i wymusiła dostosowanie się do niej. Zmieniła zarówno firmy jak i klientów. Te doświadczenia przemodelowały wiele dziedzin naszego życia. Być może coś nam zabrano, ale też pojawiło się wiele innych modeli podróżowania. Praca zdalna i ‘workation’ dziś są codziennością. Dlatego uważam, że nie ma potrzeby powrotu do wszystkich procedur. Koniecznością jest natomiast budowanie biznesu w szybko zmieniającym się świecie. Nie dziwi nas natomiast wielkie zainteresowanie akurat tym kierunkiem – ma on ogromny potencjał i widzimy już teraz falę rezerwacji na rok 2024. Zakładamy, że w porównaniu do obecnego roku ten wzrost wyniesie minimum 80 proc.

Czy powrót wyjazdów zorganizowanych do Chin oznacza powrót do tych samych partnerów?

Mamy dość rozległe kontakty w Chinach, są to relacje budowane latami, współpracujemy z dotychczasowymi partnerami.

Czy otrzymujecie Państwo wsparcie w promocji destynacji od rządowych organizacji odpowiedzialnych za promocję kraju?

W przypadku Chin nie korzystamy z tego rodzaju wsparcia. Nie ukrywam, że nie jest to też kierunek, który potrzebowałby szczególnie wsparcia promocyjnego. Wysokie oceny naszych programów, jakie zebraliśmy przez lata dają nam pozycję lidera w przypadku tego kierunku.

Mieliście też Państwo dużą ofertę wyjazdów do Tajlandii. Co z tym kierunkiem?

Pattaya, Phuket, Krabi czy Koh Chang to marki same w sobie i nie może ich zabraknąć w segmencie produktów wypoczynkowych, stopniowo wprowadzamy ten produkt do oferty zimowej. Od początku tego roku realizujemy też programy objazdowe. Obecnie sprzedawane są na sezon jesienno-zimowy, z terminami wyjazdu do maja 2024 r. włącznie. W dość krótkim czasie potwierdziliśmy szereg grup, zarówno na sztandarowy program „Bangkok i okolice” jak i na pozostałe, łączące na przykład Tajlandię z Kambodżą i Singapurem. Wyjazdy łączone, w czasie których klienci przemieszczają się pomiędzy poszczególnymi państwami i olbrzymie zainteresowanie nimi to jeden z przejawów zmian, jakie zaszły na rynku. Można odnieść wrażenie, że coraz większa grupa klientów dąży do maksymalnego wykorzystania czasu wypoczynku. Poszukiwanie wrażeń w dużych dawkach jest coraz bardziej wyraźnym trendem, na czym korzystają wspomniane wcześniej programy łączone.

Jakie są przewidywania wyjazdów do tego kraju?

Tajlandia, podobnie jak Chiny to kierunek o olbrzymim potencjale, dodatkowo oferujący doskonałe możliwości wypoczynku stacjonarnego. Tajlandia ma swoją rzeszę fanów, jest też tzw. „kierunkiem marzeń”, często wybieranym jako początek przygody z egzotyką. Z pewnością będzie to jeden z najczęściej wybieranych kierunków azjatyckich.

Czy także tutaj pracujecie z tymi samymi partnerami od lat?

Tak, w przypadku Tajlandii nie zmieniliśmy lokalnych kontrahentów.

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *