TTG Polska Dziennik Turystyczny

Koleje Dolnośląskie pojadą do Świnoujścia

Koleje Dolnośląskie
Fot. Koleje Dolnośląskie

Zbliżają się długo wyczekiwane wakacje i zaczynamy myśleć o wyjazdach wakacyjnych. W dobie drogiego paliwa i korków na trasie zastanawiamy się nad podróżą pociągiem. Do wielu miast i miejscowości wakacyjnych z całej Polski możemy dojechać pociągami PKP Intercity, ale czy tylko jesteśmy ograniczeni do tego jednego przewoźnika? Otóż nie.

Oprócz pociągu „Słoneczny” Kolei Mazowieckich kursującego w wakacje z Warszawy do Trójmiasta i Ustki, również kolejny raz w tym sezonie Koleje Dolnośląskie przygotowały w letnim rozkładzie jazdy połączenie z Wrocławia do Świnoujścia pociągiem „Premium Nadmorski”, prowadzonym nowym pięcioczłonowym zespołem trakcyjnym Impuls 45WE.

Pociąg będzie kursował w soboty i z Wrocławia Głównego wyjedzie o 6:44, by do Świnoujścia dotrzeć o 11:48. W drogę powrotną wyruszy w niedziele o 15:00 i do stolicy Dolnego Śląska wróci o 20:02.

Po drodze przewidziane są postoje w Legnicy, Głogowie, Zielonej Górze, Szczecinie Dąbiu i Międzyzdrojach. Przewoźnik planuje również uruchomić tanie połączenia z Wrocławia do Warszawy.

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *