TTG Polska Dziennik Turystyczny

Koleje Śląskie ponownie pojadą do Zakopanego

Zakopane
Fot. Koleje Śląskie

Wsłuchując się w głosy pasażerów Koleje Śląskie powracają z realizacją bezpośredniego połączenia kolejowego z Katowic do stolicy polskich Tatr.

Już w dwa najbliższe długie weekendy, czyli od 1 do 5  maja oraz w okresie Bożego Ciała na tory ponownie wyjedzie skład kolei Śląskich „Sprinter Ornak”. Połączenie to będzie obsługiwane nowoczesnym zespołem trakcyjnym Flirt.

Przejazd będzie także bardziej ekonomiczny w stosunku do podróży samochodem, gdyż bilety zakupione w kasie będą w atrakcyjnych cenach – 36,75 zł w jedną stronę, a przy zakupie biletu w obie strony w ramach oferty „Tam i z powrotem taniej” koszt przejazdu wyniesie 66,14 zł. Korzystając z kanałów elektronicznych bilety będą jeszcze tańsze. W jedną stronę zapłacimy 33,25 zł, a kupując również bilet powrotny 59,84zł.

Do tego dochodzi wygoda podróży, gdyż jadąc wygodnym, nowoczesnym Flirtem nie trzeba martwić się remontami na autostradzie A4, kosztami płatnych odcinków i stać w korkach na Zakopiance.

– Powrót tego połączenia możliwy jest dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Kolej Beskidzka oraz urzędami marszałkowskimi województw śląskiego i małopolskiego. Bardzo ważne dla nas też były głosy pasażerów, dla których to atrakcyjny turystycznie kierunek – powiedział prezes Kolei Śląskich, Patryk Świrski.

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *