TTG Polska Dziennik Turystyczny

Kraków ma tanie połączenie lotnicze ze Sztokholmem

Kraków ma od piątku bezpośrednie połączenie lotnicze ze stolicą Szwecji, Sztokholmem. Loty na tej trasie uruchomił skandynawski tani przewoźnik Norwegian.

Jak poinformowała dziennikarzy menadżer sprzedaży Norwegian na Polskę Barbara Klary, samoloty na trasie Kraków-Sztokholm będą latać cztery razy w tygodniu w: poniedziałki, środy, piątki i niedziele. Jest to drugie, po stolicy Norwegii, Oslo, połączenie z Krakowa obsługiwane przez skandynawskiego przewoźnika. Na obu trasach latają boeingi 737-300.

Norwegian planuje przewieźć w tym roku na i z lotniska w podkrakowskich Balicach około 70 tys. pasażerów. W ocenie przewoźnika miasto to cieszy się bardzo dużym powodzeniem wśród turystów, którzy stanowią nawet połowę podróżnych, a także pasażerów podróżujących w celach służbowych.

Norwegian to największa skandynawska tania linia lotnicza. W ostatnim czasie przewoźnik uruchomił swoją bazę w Warszawie, gdzie stacjonują już dwa samoloty. Docelowo w ciągu dwóch lat linia zamierza przewieźć 2 mln pasażerów na trasach z i do Polski. Obecnie lata do takich miast jak: Kraków, Warszawa, Wrocław i Gdańsk.

W tym roku Norwegian zamierza przewieźć 5,5 mln pasażerów na 82 trasach do 54 portów lotniczych. Dysponuje 20 samolotami Boeing 737-300.

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *