TTG Polska Dziennik Turystyczny

Kraków: Osiem nowych połączeń tanimi liniami

Jak poinformowała PAP – Shannon i Cork w Irlandii, Liverpool, Newcastle i Leeds w Wlk. Brytanii, Sztokholm w Szwecji, Kopenhaga w Danii i Frankfurt w Niemczech to nowe połączenia lotnicze we wprowadzanym jesienią rozkładzie Międzynarodowego Portu Lotniczego Kraków-Balice (MPL).

Nowe połączenia uruchomią tani przewoźnicy, zarówno już operujący z Balic (Ryanair, Centralwings, Norwegian), jak i nowi (Jet2 i Sterling).

Największy europejski niskokosztowy przewoźnik, irlandzki Ryanair, do utrzymywanych już połączeń z Krakowa (Londyn, Glasgow i Dublin) dołoży od października rejsy do Liverpoolu, Shannon i Frankfurtu. Od końca października do irlandzkiego Cork będzie też latać polski "low-cost", Centralwings.

Norweskie tanie linie lotnicze Norwegian uruchomią w połowie września połączenie pomiędzy Krakowem i Sztokholmem. W tym samym czasie duński przewoźnik Sterling zapowiada rozpoczęcie lotów do Kopenhagi. Brytyjskie tanie linie Jet2 pod koniec października rozpoczną loty do Leeds oraz Newcastle w Wielkiej Brytanii. Na zimę zawieszona zostanie część lotów z letniego rozkładu MPL Kraków-Balice. Zmniejszona zostanie liczba połączeń do Stanów Zjednoczonych oraz znikną loty do kurortów wypoczynkowych na południu Europy.

Źródło: PAP

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *