TTG Polska Dziennik Turystyczny

Krakowskie mieszkania coraz bardziej popularne

Kraków w ostatnich czasach stał się modnym miastem i wiedzie prym wśród inwestorów i biznesmenów, którzy nie tylko inwestują w mieście, ale coraz częściej kupują mieszkania właśnie tutaj.

W cenowej czołówce średnie ceny mieszkań zlokalizowanych w Śródmieściu czy na Kazimierzu sięgają 11-12 tys. zł brutto za metr kwadratowy.

Krakowski rekord to mieszkanie zlokalizowane obok Małego Rynku, gdzie metr kosztuje – bagatela – 22 tys. zł. Takie ceny należą do najwyższych w Polsce i wciąż rosną.

W Krakowie jest ciągle za mało nowych mieszkań – podkreśla przedstawicielka jednej z firm deweloperskich. W ofercie firmy są apartamenty przy ul. Ludwinowskiej, w cenie od 6,5 do 12 tys. zł za mkw. Zainteresowanie jest spore, bo stare Podgórze jest wciąż bardzo modną dzielnicą. Dużą rolę odgrywa atrakcyjne położenie w pobliżu Wawelu – dodaje.

Apartamenty innej firmy, zlokalizowane przy ul. Łobzowskiej i Garncarskiej kosztują od 9 do nawet 14-15 tys. zł za m kw. Ceny są wysokie, ponieważ w mieście brakuje działek do zabudowy, a cena mieszkania zależy od ceny działki. W Śródmieściu dochodzi ona do 100-110 tys zł za ar. 

Do Krakowa przybywa coraz więcej gości z zagranicy. Zdarza się, że Anglicy, Irlandczycy, Hiszpanie czy Portugalczycy kupują po kilka mieszkań. Przyjeżdżają do Krakowa w celach biznesowych, np. na tygodniowe sympozjum i znajdują biuro pośrednictwa z interesującą dla nich ofertą – mówi przedstawicielka krakowskiego dewelopera.

W Krakowie pojawiają się również zamożni klienci z innych polskich miast, np. z Warszawy, którzy chcą mieć pod Wawelem bazę do weekendowych wyjazdów. 

Jeśli chodzi o Europę najtańsze mieszkania są w państwach, które jeszcze nie należą do Unii Europejskiej. Na przykład 95-metrowe mieszkanie w centrum Sofii kosztuje 50 tys. euro, czyli ok. 200 tys. zł.

Źródło: www.wp.pl

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *