TTG Polska Dziennik Turystyczny

Kuchnia cygańska dopieściła belgijskie podniebienia

Kilku dziennikarzy z Belgii w towarzystwie pracownika POT w Brukseli zwiedziło najatrakcyjniejsze obiekty turystyczne Tarnowa w minioną niedzielę. Goście obejrzeli stałą wystawę o historii i tradycji kultury romskiej w tarnowskim Muzeum Etnograficznym, drewniany kościółek – sanktuarium "na Burku" oraz monumentalne pomniki nagrobne rodów: Tarnowskich i Ostrogskich w Bazylice Katedralnej.

Panoramę Tarnowa i okolic oglądali z ruin Zamku Tarnowskich na Górze Św. Marcina, a widok Starego Miasta podziwiali z wieży tarnowskiego ratusza, w którym zapoznali się z najstarszym działającym mechanizmem zegarowym w Polsce. Jednakże największe wrażenie zrobiła na gościach restauracja cygańska "Ke – Moro". Wyśmienite dania kuchni cygańskiej oraz muzyka "na żywo" spotkały się z gorącym przyjęciem gości.

Study press po Małopolsce zorganizowała Małopolska Organizacja Turystyczna wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego oraz  ośrodkiem POT w Brukseli, a pobyt w Tarnowie zapewniło Tarnowskie Centrum Informacji przy wsparciu Muzeum Okręgowego w Tarnowie, hotelu Cristal Park i Restauracji "Ke – Moro".

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *