TTG Polska Dziennik Turystyczny

Kultura, która łączy biznes – Forum Humanum Mazurkas

Nie od dziś wiadomo, że muzyka łagodzi obyczaje, ale dzięki takim wydarzeniom jak Forum Humanum Mazurkas można powiedzieć, że kultura łączy biznes.

Ponad pół tysiąca zaproszonych gości, w tym biznesmeni, artyści oraz politycy wzięło udział w IX edycji Forum Humanum Mazurkas w podwarszawskim Ożarowie Mazowieckim. Forum Humanum Mazurkas to cykliczne wydarzenie odbywające się w MCC Mazurkas Conference Centre & Hotel****.

Francuskie piosenki i … potrawy
Ponad pół tysiąca zaproszonych gości, w tym politycy, biznesmeni oraz artyści, było świadkami niezwykłego występu Anny Sroki-Hryń. Piosenkarka oraz aktorka jest laureatką siódmej edycji konkursu Teatralnej Nagrody Muzycznej im. Jana Kiepury – w kategorii najlepsza śpiewaczka. Podczas wieczoru zaśpiewała najsłynniejsze utwory Edith Piaf,
w polskiej interpretacji. – Edtih Piaf była osobą niezwykle charyzmatyczną
i silną mimo swojego niewielkiego wzrostu. Śpiewanie jej piosenek to wyzwanie, do którego trzeba się przygotowywać latami. Utwory wymagają oddania całej siebie, pokazania ich prawd i głębi – powiedziała artystka. „Padam, padam”, „Hamburg”, „Niebo nad Paryżem”, „Milord”, „Hymn miłości” – to tylko niektóre tytuły wykonane podczas koncertu
Patrząc na reakcję zaproszonych gości, można było wyczuć zarazem ekscytację, jak i skupienie. Zgromadzeni w „Zeusie” – największej sali hotelu – byli pod wrażeniem głębi głosu
oraz ekspresji artystki. Po zakończonym koncercie nie pozwolili Annie Sroce-Hryń zejść zesceny bez bisu. Recital piosenek francuskich nie mógł się obejść bez francuskiej kuchni. Na gości czekały przekąski, owoce morza, a nawet bagietki, rodem znad Sekwany.

Wernisaż sztuki
Oprócz recitalu zaprezentowano również twórczość Benedykta Kroplewskiego. Goście mogli zapoznać się z sylwetką atysty podczas krótkiego filmu biograficznego. Prace Benedykta Kriplewskiego zostały zaprezentowane w ramach wernisażu “Między porządkiem a chaosem“. Otwarto także zbiorową wystawę malarstwa pt. “Kobieto! Kim jesteś i dokąd zmierzasz?“. Po każdym spotkaniu z cyklu Forum Humanum Mazurkas w obiekcie pozostają prace bohaterów wernisażu, które można podziwiać aż do kolejnego spotkania. W tym czasie goście hotelu oraz uczestnicy konferencji odbywających się w centrum konferencyjnym mają możliwość podziwiania i nabycia prac wystawianych w tej jedynej w swoim rodzaju galerii czynnej 24 godziny na dobę.

Wspieranie kultury jako część biznesu
Głównym przesłaniem imprezy jest chęć promowania kultury i sztuki, a całość ma być pretekstem do dyskusji o sztuce i kulturze między artystami a światem biznesu, a przede wszystkim stanowić źródło wzajemnych inspiracji. W dotychczasowych edycjach imprezy wystąpili między innymi tacy artyści jak Daniel Olbrychski, Olgierd Łukaszewicz, Natalia Kovalenko oraz Bartłomiej Michałowski. Ale obiekt nie poprzestaje tylko na organizacji Forum Humanum Mazurkas. Podwarszawski obiekt ma ambicję stać się jednym z ważniejszych mecenasów sztuki w regionie. Plan trzeba przyznać dość ambitny, ale MCC Mazurkas wie jak osiągnąć ten cel. Przede wszystkim chce połączyć siły z biznesem – nieważne małym, średnim czy dużym. Idea, która przyświeca wydarzeniu, to promocja sztuki – ale nie jako elementu wystroju biura czy gabinetu ale także jako przedmiotu rozmów, dyskusji, wymiany myśli. – Ideą działań pro kulturalnych MCC Mazurkas Conference Centre & Hotel jest wzbudzenie potrzeby kontaktu ze sztuką nie tylko w galeriach, muzeach czy salach koncertowych, ale również w codziennej przestrzeni świata biznesu. Sztuka powinna towarzyszyć nam każdego dnia, bowiem tkwi w nas, jako ludziach, naturalna potrzeba obcowania z tym, co piękne i wartościowe. A skoro mamy taką potrzebę, to czemu jej nie zaspokajać? – mówi Dyrektor Generalny Hotelu Michał Kozak. MCC Mazurkas wspiera inicjatywy lokalne, od wydarzeń sportowych, przez mecenta sztuki, aż po organizację wielkich koncertów . Biorąc pod uwagę fakt,że dotychczasowe edycje Forum Humanum Mazurkas cieszyły się olbrzymią popularnością, można stwierdzić, że cel właściceli MCC Mazurkas jest na bliski realizacji.

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *