TTG Polska Dziennik Turystyczny

Kup sobie piasek z plaż Sardynii

Piasek ukradziony ze słynnych plaż na Sardynii sprzedawany jest następnie na aukcjach w internecie – informuje w niedzielę włoski dziennik "Avvenire". Woreczek piasku kosztuje około 2 euro.

Alarm w związku z tym procederem podniósł przedstawiciel lokalnych władz na wyspie Pierpaolo Vargiu. Jego zdaniem wszystko wskazuje na to, że piasek z plaż na Szmaragdowym Wybrzeżu i innych najpiękniejszych miejsc wynoszą turyści z Niemiec, bo jego sprzedaż odbywa się niemieckiej stronie internetowej aukcji E-Bay.

Początkowo sądzono, że niektórzy beztroscy urlopowicze, wyposażeni w woreczki i łopatki, chcą zabrać do domu "kawałek Sardynii". Z czasem okazało się, że nie chodzi o sentymenty, ale o handel, a co gorsza – alarmuje Vargiu – jest to karygodne niszczenie środowiska naturalnego. Jak podkreśla, ogołacanie plaż z piasku może spowodować poważne szkody.

Kilka dni wcześniej media informowały, że pewien włoski turysta wyniósł aż 5 kilogramów wyjątkowo rzadkiego, czerwonego piasku z jednej z plaż na wyspie Maddalena. Skruszony oddał jednak swój łup.

Źródło : www.wp.pl

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *