TTG Polska Dziennik Turystyczny

Legendarny pociąg Orient-Express w Polsce

Po raz pierwszy, grupa Orient-Express Hotels, Trains & Cruises, wprowadziła do swojej oferty programowej na rok 2007 podróż legendarnym pociągiem Venice Simplon-Orient-Express z Wenecji do Polski.

Luksusowa podróż, zatytułowana „Słowiańskie Marzenia”, rozpoczyna się w Wenecji dnia 8 lipca 2007 i trwa 9 dni. Pociągiem złożonym z 15 wagonów, w tym 11 przeznaczonych na kabiny dla podróżnych, 3 oferujacych usługi restauracyjne i 1 wagonu piano bar, może podróżować łącznie 188 osób. Trasa podróży wiedzie z Wenecji, poprzez Wiedeń i Słowację, do Polski. Na terenie naszego kraju, turyści podróżujący Orient-Express, będą mogli zwiedzić Kraków wraz z kopalnią soli Wieliczka (fakultatywnie Wadowice, Oświęcim, krakowski Kazimierz lub Zakopane), następnie Warszawę oraz zamek krzyżacki w Malborku. Podróż kończy się w Pradze, z możliwością przedłużenia pobytu i powrotem pociągiem do Paryża. Koszt zakupu pełnego pakietu (transport, wyżywienie, zwiedzanie itp.) wynosi 7380 euro na osobę.

Proponowana trasa nawiązuje do dawnej tradycji podróży kolejami z okresu XIX wieku, kiedy to Orient-Expressem można było podróżować do Polski.

Słowo Orient-Express kojarzy się nieodzownie ze światem luksusu, elegancji, wytworności i doskonałej jakości oferowanych usług. Od początku swojego istnienia (pierwsza podróż w 1883 roku na trasie Paryż-Giurgi w Rumunii), pociąg Orient-Express kultywuje tradycję luksusowych podróży, w których uczestniczą często międzynarodowe sławy i osobistości. Historia Orient-Epressu obfituje w niecodzienne wydarzenia, przygody i anegdoty, tworzące wspólnie jego legendę.

Więcej informacji na temat Orient-Express na : www.orient-express.com  

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *