TTG Polska Dziennik Turystyczny

Londyn: Najlepsza komunikacja miejska na świecie

Jak wynika z ankiety przeprowadzonej przez TripAdvisor wśród podróżników – stolica Wielkiej Brytanii ma najlepszy system komunikacji miejskiej na świecie.

Co czwarty z ankietowanych podróżników uznał, że to właśnie Londyn jest miastem, w którym najłatwiej się poruszać autobusami i metrem, 16 proc. badanych wybrało Nowy Jork, a 12 proc. głosowało na Paryż. Okazało się także, że najczystszy i najbezpieczniejszy system transportu publicznego jest w stolicy USA, Waszyngtonie. Najgorzej transport publiczny funkcjonuje w Los Angeles.

Z badanych podróżników ponad 70 proc. poinformowało, że podczas wakacji korzysta z komunikacji miejskiej. 9 proc. chciałoby tego uniknąć, ze względu na zagrożenie atakiem terrorystycznym. Londyński transport miejski uważa się za najdroższy – z 2 tys. respondentów głosowało tak 62 proc. Natomiast wysoko w tym mieście oceniano taksówki, podczas gdy w Nowym Jorku, Meksyku i Paryżu uznano je za najgorsze na świecie.

Prawie jedna na pięć ankietowanych osób zaznaczyła, że podczas podróży taksówkarze policzyli za przejazd zbyt dużo, albo zawieźli ich w złe miejsce czy nadłożyli drogi.

Źródło: Wirtualne Media

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *