TTG Polska Dziennik Turystyczny

Lotnisko w Modlinie dla wszystkich przewoźników

Minister transportu i budownictwa Jerzy Polaczek uważa, że lotnisko w Modlinie powinno obsługiwać wszystkie linie lotnicze, nie tylko tzw. tanich przewoźników. Jego zdaniem lotnisko to może pełnić ważną rolę na Mazowszu.

Jak poinformował Polaczek w czwartek na konferencji prasowej, w kwietniu 2006 roku zespół złożony z przedstawicieli Przedsiębiorstwa Państwowego Porty Lotnicze (PPL) i Urzędu Marszałkowskiego ustalił harmonogram działań, zmierzających do uruchomienia lotniska w Modlinie.

Do czerwca 2006 roku samorząd województwa ma przejąć prawa do nieruchomości Skarbu Państwa, którymi zarządza Agencja Mienia Wojskowego; ma także zawrzeć porozumienie w sprawie założenia lotniska. Do września 2006 roku ma być uzyskana zgoda Urzędu Lotnictwa Cywilnego na założenie lotniska; rok później lotnisko przyjmie pierwsze samoloty.

Jak poinformował w czwartek wiceminister transportu i budownictwa Eugeniusz Wróbel, konsorcjum hiszpańskie złożyło do Urzędu Lotnictwa Cywilnego opracowanie dotyczące lokalizacji centralnego lotniska dla Polski. Wróbel powiedział, że ten materiał nie został jeszcze przyjęty, ponieważ wymaga uzupełnień.

Wiceminister zaznaczył, że rząd polski nie jest formalnie właścicielem tego opracowania. Potwierdził jednak wcześniejsze informacje prasowe, że w tym opracowaniu wskazuje się na pewien obszar w okolicy Mszczonowa, jeżeli by taki port był w ogóle budowany.

Zdaniem Wróbla, w opracowaniu hiszpańskim zakłada się, że uruchomienie nowego dużego portu centralnego dla Polski wiąże się z zamknięciem lotniska im. F. Chopina na warszawskim Okęciu.

Wirtualne Media

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *