TTG Polska Dziennik Turystyczny

Lotnisko Warszawa-Radom świeci pustkami. Zostaną 4 loty tygodniowo

Lotnisko Warszawa-Radom
Fot. X (dawniej Twitter)

W ciągu dwóch tygodni Radom pozostanie zaledwie z dwiema trasami i 4 lotami tygodniowo, gdyż kolejni przewoźnicy wycofują się z tego lotniska.

Itaka wcześniej zaprzestała sprzedaży wycieczek na Kretę z wylotem z Radomia. Anex Tour zakończy loty z Radomia do Szarm El-Szejk już 10 marca, zamiast pierwotnie planowanego końca kwietnia.

Lotnisko w Radomiu ma obsłużyć ponad 200 tysięcy pasażerów w tym roku, ale wraz z wycofywaniem się przewoźników może to być trudne do osiągnięcia.

Warszawa-Radom zostanie tylko z 2 regularnymi połączeniami (4 rotacje tygodniowo), a lotnisko będzie niemalże puste przez większość tygodnia.

Pewne nadzieje dla Radomia stanowi informacja o planowanych lotach czarterowych podczas sezonu wakacyjnego oraz utrzymanie połączenia z Larnaką przez Wizz Air w sezonie jesienno-zimowym, od października 2024 do marca 2025 roku.

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

4 odpowiedzi

 1. Brawo! Lotnisko za 800 baniek z którego nic nie lata. Ci co mieli swoje przytulić to na pewno przytulili. Jprdl, w jakim kraju my żyjemy?!

 2. Bla ,bla,blaa,znowu fatalny artykul o lotnisku Radomskim ,typowa nagonka.Ktos ,kto ma wiedze ,ze jest to nowe lotnisko i testowane sa nowe kierunki powinien wiedziec ze jest to normlne ze jakis kierunek sie utrzyma inny nie,a jak tu narracja artykulu z gory ukierunkowana jest na krytyke ,brak profesionalizmu,i wiedzy,i na koniec roku pewnie wyjdzie,ze bedzie wiecej polaczen niz w poprzednim roku ,co przeczy artykulowi ,brawo.

  1. Może i będzie trochę więcej połączeń na koniec roku, ale to lotnisko nigdy nie będzie się samofinansować!!!
   A to oznacza, że i ty, i ja do końca życia będziemy dopłacać do jego eksploatacji.
   Dobrze Ci z tym frajerze, że intelektualista Suski będzie miał „bliżej” na południe??

   Kiedyś oczywiście trzeba będzie rozliczyć decydentów z PiS, PPL itp z bezmyślnego marnotrawstwa wielkich środków publicznych 🤬

 3. Bardzo dobrze, że się wycofują przewoźnicy i Biura Podróży. Byłam na lotnisku w Radomiu jako klient obsługa jest bardzo nie uprzejma. Leciał 1 samolot w tym dni a miałam wrażenie jak by robili nam łaskę, że nas odprawiają i wpuszczają do samolotu. Każdy kto by chciał lecieć z lotniska Radom to będę odradzać, zęby zmieniał lotnisko. Ja bardzo często latam i nie spotkałam tak nie uprzejmej obsługi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *