TTG Polska Dziennik Turystyczny

Lotniskowa pomyłka

Czarterowy samolot z turystami wracającymi z wakacji w Turcji zamiast na cywilnym lotnisku Poznań-Ławica wylądował wczoraj przed godz. 20 na wojskowym lotnisku w Krzesinach. Maszynę natychmiast otoczyli żołnierze.

Jak ustalono chodzi o lot SHY335 z Antali. Pilot samolotu – Turek – najprawdopodobniej pomylił lotniska i zamiast na Ławicy, wylądował na nieoświetlonym pasie, oddalonego o kilkanaście kilometrów lotniska wojskowego w Krzesinach.

Dowódca bazy, płk. Wojciech Krupa, natychmiast podjął decyzję o zastosowaniu procedur kryzysowych – powiedział "Gazecie" rzecznik krzesińskiej bazy, Sławomir Orłowski.

Samolot, najprawdopodobniej boeing, miał wylądować u nas o godz. 19.50 – powiedział, o godz. 21.30 Jerzy Brychcy, dyżurny Portu Lotniczego Poznań-Ławica. – Mieliśmy już informacje, że zaczyna podchodzić do lądowania, ale w pewnym momencie okazało się, że pilot ląduje… w Krzesinach. Nie mam żadnych informacji, co dzieje się na pokładzie samolotu, ani czy stamtąd wystartuje i ostatecznie u nas wyląduje.

Jak powiedzieli pasażerowie – Wylądowaliśmy punktualnie, o godz. 19.50. Ci z nas, którzy nie są z Poznania, nawet nie zorientowali się, że jesteśmy na złym lotnisku – opowiedział Dariusz Nowak, który z dwoma synami i żoną wracał z wakacji. – Załoga nic nam nie mówi, w ogóle nic nie wiemy, poza tym, że jesteśmy otoczeni przez wojsko. Na pokładzie jest mnóstwo dzieci, zaczynają się robić bardzo nerwowe.

Przed godz. 22 do samolotu weszli żołnierze. Maszyna została przeszukana, a pasażerowie usłyszeli, że za 30 minut polecą na Ławicę.

Źródło: gazeta.pl

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *