TTG Polska Dziennik Turystyczny

Lubuskie: W Międzyrzeczu otwarto obwodnicę

W Międzyrzeczu otwarto obwodnicę miasta w ciągu drogi krajowej nr 3 (Jakuszyce-Świnoujście). Inwestycja sfinansowana z budżetu państwa oraz pożyczki z Europejskiego Banku Inwestycyjnego kosztowały ponad 90 mln zł.

Obwodnica jest także jednym z elementów planowanej drogi ekspresowej S-3 z północy na południe kraju. Na pytanie, kiedy można spodziewać się zakończenia budowy całej S- 3, minister transportu Jan Polaczek – biorący udział w uroczystości otwarcia,  powiedział: "W programie rzeczowym realizacji inwestycji autostradowych i dróg ekspresowych na lata 2007-2013 ta droga zostanie zrealizowana i to możemy odpowiedzialnie zakomunikować opinii publicznej".

Obwodnica Międzyrzecza to odcinek drogi krajowej nr 3 o długości 6,5 km z dwoma węzłami komunikacyjnymi umożliwiającymi wjazd i wyjazd z miasta oraz łączącymi je z okolicznymi drogami. Na obwodnicy powstało osiem obiektów inżynierskich m.in. most o dł. 300 metrów i trzy wiadukty.

Jezdnia o szerokości 11 metrów (2 pasy po 3,5 m i pasy awaryjne stanowią wschodnią nitkę części planowanej drogi ekspresowej S-3, która ma mieć przekrój dwujezdniowy. Obwodnica to nie tylko dobra wiadomość dla międzyrzeczan, ale i mieszkańców całego Lubuskiego i zachodniej Polski. Odcinek drogi krajowej nr 3 wiodący przez to miasto był tzw. wąskim gardłem. Niekiedy przejazd wąskimi ulicami miasta trwał nawet kilkadziesiąt minut.

Najczęściej korki w okolicach Międzyrzecza tworzyły się w okresie wakacyjnym, kiedy drogą nr 3 odbywa się niemal cały ruch turystyczny z Dolnego Śląska nad wybrzeże Bałtyku i z Zachodniego Pomorza w kierunku Sudetów. Trasa ta to także główny szlak komunikacyjny łączący stolice woj. lubuskiego – Gorzów Wielkopolski i Zieloną Górę.

Źródło: www.wnp.pl

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *