TTG Polska Dziennik Turystyczny

Majowe hity w Wakacje.pl

Z okazji zbliżającej się Majówki Portal Turystyczny Wakacje.pl przygotował specjalną bazę ofert, z terminami między 25 kwietnia i 9 maja.

Już dziś portal prezentuje około 200 tys. wyjazdów zagranicznych we wszystkie zakątki świata, w tym tysiące wycieczek zaplanowanych w najdogodniejszych dla turystów majowych terminach. Oferta jest wciąż aktualizowana i wzbogacana o nowe propozycje imprez wypoczynkowych i objazdowych.

Jak podaje portal Wakacje.pl, hitami Majówki 2005 były kraje położone nad Morzem Śródziemnym (Grecja 30%) i nad Adriatykiem (Chorwacja 4%). Ogromną popularnością cieszyły się włoskie kurorty, do których pojechało 6% klientów portalu. Jak co roku, bezkonkurencyjne pod względem liczby odwiedzających okazały się destynacje afrykańskie (Egipt 34% i Tunezja 10%) oraz europejskie, kuszące nietuzinkowymi zabytkami  – Litwa  4%, Węgry 2%, Austria 2% oraz Francja 8%. Jak wskazują prognozy Wakacje.pl – w sezonie 2006 na weekend majowy pojedzie zdecydowanie więcej Polaków, a  rekordy popularności będzie biła Kreta i jej rozrywkowe kurorty – Hersonissos i Chania.

Osoby, które rezerwują wczasy w terminie majowym, to głównie osoby w wieku od 25 do 39 lat, podróżujące z dziećmi. Wakacje.pl maja w ofercie pakiety rodzinne. "Wyjeżdżając do Turcji, na Riwierę Turecką do hotelu, który ma udogodnienia dla dzieci, za pobyt malucha w wieku od 2 do 12 lat zapłacimy 386 zł, podczas gdy wypoczynek osoby dorosłej kosztuje 2555 zł" – tłumaczy Magdalena Kierznikowicz z działu sprzedaży Wakacje.pl

Dodatkowym czynnikiem decydującym o wyjeździe są również ceny niższe, niż w szczycie sezonu.  Np. cena  pobytu siedmiodniowego w  4* hotelu w Alanyi w maju wynosi 1 230 zł, a w sierpniu – w najbardziej gorącym miesiącu wakacyjnym -* *1 670 zł. Analiza portalu, która dotyczyła blisko tysiąca klientów z 17 tys. obsłużonych w sezonie 2005 wykazała, że średnia wartość jednej rezerwacji wyjazdu w terminie przypadającym  na weekend majowy to 4 133 zł, w stosunku do kwoty 4 220 zł, jaką średnio wydali Polacy podczas całego roku 2005.

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *