TTG Polska Dziennik Turystyczny

Marek Traczyk o Centralnym Porcie Komunikacyjnym

Marek Traczyk

Centralny Port Komunikacyjny to ogromne przedsięwzięcie zakładające nie tylko budowę portu lotniczego, ale też integrację transportu lotniczego, kolejowego i drogowego w jeden spójny system.

Projekt będący przedsięwzięciem o głębokim znaczeniu strategicznym dla Polski, jest olbrzymim wyzwaniem inżynieryjnym i logistycznym.

Inwestycja ta pochłonie gigantyczne koszty. Największe sumy, o jakich wspominali przywódcy polityczni to nawet 600 mld zł.

Wielki projekt infrastrukturalny, mający na celu stworzenie nowego, dużego portu lotniczego w centralnej Polsce, może, ale nie musi powstać. Aktualnie zakłada się, że, w wersji umiarkowanej koszta na tę inwestycję osiągną 160 mld zł.

Co o tym wszystkim sądzi Marek Traczyk z TTG Polska, uczestnik niedawno zakończonej konferencji AVIATION – EVENT 2024 CLJ w Rumunii?

Odpowiedzi usłyszycie Państwo w poniższym wideo.

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

3 Responses

  1. Brawo Marku! Pełna zgoda. Wystarczy otworzyć stronę internetową monitorującą ruch lotniczy nad Polską i porównać ten ruch z ruchem w reszcie Europy. Jesteśmy na dalekich peryferiach, a przecież nie musimy….

  2. Prezydent Warszawy R.Trzaskowski zapowiedział,że ” po co lotnisko w Warszawie skoro moze być w Berlinie ” Ta wypowiedź krązy po internecie Niemcom nie jest na rękę nowe lotnisko pod Warszawą. Kto służy komu ?????

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *