TTG Polska Dziennik Turystyczny

Mażoretki i cheerleaderki zelektryzowały Opole

Prawie 1700 tancerek uczestniczyło w zakończonych w niedzielę w Opolu mistrzostwach Europy mażoretek. W przemarszach i pokazach scenicznych na rynku w Opolu prezentowały się dziewczęta z Białorusi Chorwacji, Czech, Słowacji, Węgier i Polski.

"Ta liczba uczestników to rekord. Impreza była wyjątkowo udana, a poziom szalenie wysoki" – powiedział prezydent International Majorettes Sport Association, Stanisław Rewieński.

"Niestety polskie zespoły były w tym roku w ogonie. Większość medali zgarnęły Czeszki i Słowaczki.

Prezentacje mażoretek, cheerleaderek i tamburmajorek oglądały na Rynku w Opolu tłumy widzów. "Na szczęście dopisała pogoda. Przez Rynek przewinęła się ogromna liczba widzów" – ocenił Rewieński.

Dodał, że jego zdaniem, bycie mażoretką to dla młodych dziewcząt pewien sposób na życie. "To swoisty fitness club. Te dziewczęta jeżdżą, występują, mają obozy kondycyjne. Nawet jeśli przestaje się występować, to kondycja i zdrowie pozostają" – podkreślił Rewieński.

Mażoretki – wyraz zapożyczony z jęz. francuskiego (majorette) – to młode dziewczyny ubrane w paradne stroje zawierające elementy umundurowania galowego różnych służb i formacji.

Na temat genezy mażoretek jest kilka teorii. Najbardziej popularna jest "napoleońska", według której to Napoleon Bonaparte, by zebrać więcej wojska na wyprawę do Rosji, kusił żołnierzy wdziękami mażoretek. Cesarz Francuzów organizował parady, w których wojskowe orkiestry prowadziły przed sobą smukłe dziewczęta w kusych spódniczkach.

Źródło: wp.pl

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *