TTG Polska Dziennik Turystyczny

Meetings Africa 2024. Najważniejsze targi Afryki

Patricia de Lille, minister turystyki Republiki Południowej Afryki

27 lutego w Johannesburgu rozpoczęły się targi Meetings Africa 2024. Meetings Africa to wiodące targi branży spotkań, konferencji motywacyjnych i wystaw (MICE) na kontynencie afrykańskim. Wydarzenie to stanowi kluczową platformę dla profesjonalistów z branży do nawiązywania kontaktów, dzielenia się najlepszymi praktykami i odkrywania najnowszych trendów i innowacji w branży.

– Nasz kontynent jest otwarty na biznes i ma wszystko, czego potrzeba do organizacji wydarzeń dowolnej wielkości – powiedziała Patricia de Lille, minister turystyki Republiki Południowej Afryki.

W kontekście szybkiego rozwoju globalnego sektora MICE, Afryka pragnie wykorzystać szansę, pozycjonując się jako znaczący i kompetentny gracz w branży, stwierdziła minister.

W Sandton Convention Centre w Johannesburgu zgromadziło się 380 wystawców z 21 krajów afrykańskich, prezentując swoją ofertę turystyczną.

– Nie mam wątpliwości, że Meetings Africa i kontynent afrykański jest najlepszym miejscem do organizowania wszelkich spotkań, wydarzeń, wystaw, a nawet wyjazdów motywacyjnych – powiedziała de Lille.

Odważnie wyrażając gotowość Afryki do organizacji wydarzeń o dowolnej skali, de Lille podkreśliła, że jest to miejsce na dalsze wysiłki na rzecz promocji i pozycjonowania kontynentu jako wiodącego miejsca wydarzeń biznesowych.

– Konieczne jest, abyśmy przejęli kontrolę nad naszą narracją i odważnie zaprezentowali się światu. To wyjątkowy czas w Republice Południowej Afryki. W tym roku nasz kraj obchodzi 30. rocznicę wolności od pierwszych demokratycznych wyborów w 1994 r. Dla nas jako kraju oznacza to czas refleksji, ale także świętowania. Wiele sukcesów, które odnieśliśmy w ciągu ostatnich 30 lat w naszej branży, można przypisać partnerstwu nawiązanemu z różnymi krajami, zarówno na kontynencie afrykańskim, jak i poza nim – zauważyła minister.

Wśród wystawców Meetings Africa 2024 są nowi uczestnicy z Egiptu, Wybrzeża Kości Słoniowej, Tanzanii i Zambii.

– Jesteśmy podekscytowani możliwością powitania tych nowych wystawców, ich obecność potwierdza to, co mówiliśmy: tegoroczna edycja wydarzenia jest najbardziej znacząca i dynamiczna w dotychczasowej historii. Wystawcy ci oferują skarbnicę ekscytujących i najwyższej klasy produktów i usług. Ich obecność wzmocni i tak już imponującą różnorodność ofert na Meetings Africa. Ci wystawcy tchną w wydarzenie świeże perspektywy i możliwości dla delegatów, dzięki czemu będzie to okazja, której może przegapić nikt z branży wydarzeń biznesowych – powiedział Zinhle Nzama, pełniący obowiązki dyrektora biura ds. konwencji w South African Tourism.

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *