TTG Polska Dziennik Turystyczny

Michelin po polsku

Przewodniki Michelin już od wieku informują, co warto zwiedzić, gdzie przenocować i dobrze zjeść. W tym roku ukażą się pierwsze polskie wydania słynnego przewodnika.

Historia zaczyna się u zarania ery automobilizmu w 1900 r., kiedy producent opon Michelin założył we Francji sieć biur informacji dla kierowców, w których wskazywano najdogodniejsze trasy i miejsca warte zwiedzenia, a także podpowiadano, gdzie zjeść i przenocować. W 1926 r. takie informacje wydano w jednym przewodniku. Teraz przewodniki Michelin prowadzą nie tylko po Francji, ale także po innych regionach Europy oraz USA. Wszystkie informacje są weryfikowane co najmniej co 18 miesięcy, a restauratorzy i hotelarze zabiegają o najwyższą notę trzech gwiazdek w przewodniku.

W tym roku we współpracy z wydawnictwem Bezdroża ukażą się przetłumaczone na język polski tzw. zielone przewodniki Michelin z najbardziej znanej serii. Jako pierwsze ukażą się przewodniki po Dublinie, Paryżu, Rzymie, Barcelonie i Londynie. Rzecznik Michelin Polska Małgorzata Babik zapowiada też publikację zielonego przewodnika Michelin po Polsce. Będzie wydany nie tylko po polsku, ale także francusku, angielsku, niemiecku, holendersku i hebrajsku.

Źródło: Gazeta Wyborcza, 8-9.04.2006

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *