TTG Polska Dziennik Turystyczny

Międzynarodowa konferencja IMTA w Czeskim Krumlovie

W dniach 24 i 25 lutego 2006 w Czeskim Krumlovie odbędzie się międzynarodowa konferencja IMTA (International Map Trade Association), która zgromadzi wydawców map i przewodników turystycznych z całego świata. 

Wśród uczestników będą też przedstawiciele  Australii, USA i Kanady.

Po raz pierwszy konferencja IMTA odbędzie się w Republice Czeskiej. Do Czeskiego Krumlova przybędą przedstawiciele prestiżowych wydawnictw, jak na przykład: Rough Guides, Lonely Planet, National Geographic, Michelin, Freitag-Berndt, Meridian Maps, ADAC, Nelles Verlag.

Zaplanowano szereg spotkań, seminariów i workshopów, w których weźmie udział ponad 200 wydawców z całego świata. Tematami dyskusji będą na przykład nowości z dziedziny tworzenia i opracowywania danych, produkcja i sprzedaż map i przewodników, wykorzystywanie systemu nawigacyjnego GPS. Podczas sobotniej wystawy, dostępnej dla publiczności, zaprezentowane zostaną nowości z dziedziny map, przewodników, wykorzystywania systemów nawigacyjnych.

W programie konferencji IMTA będzie zwiedzanie Czeskiego Krumlova, pałacu i zamku z teatrem barokowym, słynnej galerii Egon Schielle Art Centrum, miejscowego browaru Eggenberg. Każdy z uczestników konferencji otrzyma specjalnie wydany na tę okazję katalog, w którym prezentowany jest Czeski Krumlov, województwo Południowoczeskie, zabytki Republiki Czeskiej wpisane na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO i Republika Czeska ogólnie – jako destynacja turystyczna. Katalog został wydany przez firmę Unios Tourist Service, udział w jego finansowaniu miał także Hotel U mĂ?sta VídnĂ? (oficjalny partner konferencji) oraz rządowa agencja CzechTourism.      

Więcej informacji:
Mgr Pavla Kuchtova
Serwis prasowy konferencji IMTA
e-mail: pavla.kuchtova@cmail.cz
tel.: +420 602 184 252

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *