TTG Polska Dziennik Turystyczny

Międzynarodowa konferencja Wilno 1-2 marca

„Wpływ rozszerzenia UE na rozwój turystyki w Europie” – Wilno, 1-2 marca

W Wilnie w dniach 1-2 marca 2006 r. odbędzie się międzynarodowa konferencja "Wpływ rozszerzenia Unii Europejskiej na rozwój turystyki w Europie", zorganizowana przez Państwowy Departament Turystyki przy Ministerstwie Gospodarki Republiki Litewskiej wspólnie ze Światową Organizacją Turystyki (UNWTO) i Komisją Europejską.

W konferencji udział weźmie 300 specjalistów z Europy i całego świata. Referaty odczytają m.in. przedstawiciele Komisji Europejskiej i Światowej Organizacji Turystyki. Podczas otwarcia konferencji przemówienia wygłoszą premier Republiki Litewskiej – Algirdas Brazauskas,  Sekretarz Generalny UNWTO – Francesco Frangialli i Przedstawiciel Regionalny na Europę UNWTO Luigi Cabrini. Pierwszy raz na Litwie gościć będą także: kierownik Wydziału Turystyki przy Komisji Europejskiej Francesco Ianniello, dyrektor Europejskiej Komisji Podróży Robert Franklin Obe, Minister Turystyki Francji Leon Bertran i inni.

Udział w konferencji jest bezpłatny, przewiduje się tłumaczenie symultaniczne wystąpień na język angielski, francuski, rosyjski i litewski.

Rownież w Wilnie, równolegle z Konferencją, odbędą się w dniach 3-5 marca Międzynarodowe Targi Turystyczne "Vivattur 2006" – największa cykliczna impreza turystyczna w krajach nadbałtyckich.

Zainteresowani tradycją i rękodzielnictwem z pewnością zostaną w Wilnie po Konferencji, aby zobaczyć słynne Kaziuki, czyli kiermasz św. Kazimierza o kilkusetletniej tradycji.

Więcej informacji na stronie Państwowego Departamentu Turystyki Litwy www.tourism.lt i Centrum Informacji Turystycznej Republiki Litewskiej w Polsce www.litwatravel.com.

Olga Ozarenkova
Dyrektor Centrum Informacji Turystycznej Litwy
Al.Ujazdowskie 51
00-536,Warszawa
tel.48 22 584 70 52
fax.48 22 584 70 53
www.litwatravel.com

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *