TTG Polska Dziennik Turystyczny

Międzynarodowe Gorzowskie Spotkania Teatrów Ulicznych

W najbliższy weekend 3 i 4 czerwca na Starym Rynku w Gorzowie Wlkp. prezentować się będą grupy teatralne z Niemiec, Polski, Ukrainy i Słowacji, rozpoczynają się bowiem Międzynarodowe Gorzowskie Spotkania Teatrów Ulicznych.

Występy teatrów ulicznych różnią się od tego, co możemy zobaczyć w teatrze. Nie wszystkie spektakle będą wystawiane w języku polskim, ale za to nie zabraknie podczas nich efektów pirotechnicznych, szczudeł, żonglerów, pantomimy, masek i elementów akrobatyki oraz marionet.

Grupa plastyczna Pławna pokaże dwa przedstawienia. Artyści słyną z akcji ulicznych i happeningów. W Gorzowie pokażą sztukę o artystach – najpierw o swoich trudnych wyborach i rozterkach, potem o wybitnym surrealiście – Salvadorze Dali.

Spektakl ukraińskiego Teatru Woskriesinnia opowiada o rytuałach i obyczajach wielu narodów na przestrzeni dziejów. Woskriesinnia spróbuje pokazać, jak ważną rolę w życiu człowieka odegrał ogień. Spektakl oparty jest na folklorze ukraińskim. W partiach tanecznych na szczudłach wykorzystano muzykę laureatki Eurowizji – ukraińskiej artystki Rusłany.

Wśród prezentujących się teatrów zobaczymy ponadto m.in. teatr z papieru Zbigniewa Micha czy Teatr z Nikoli oraz najmniejszy cyrk świata z Bańskiej Bystrzycy.

Oczywiście za oglądanie spektakli nie trzeba będzie płacić ani grosza, a miejsca powinno wystarczyć dla wszystkich.

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *