TTG Polska Dziennik Turystyczny

Międzynarodowe Targi Turystyczne TUR 2006 w GĂ?teborgu

Targi ”TUR 2006” to najważniejsza impreza turystyczna na terenie Skandynawii. Ze względu na liczbę odwiedzających traktowana jest w Szwecji bardzo prestiżowo.

W tegorocznej edycji targów na powierzchni 15.700 m2 prezentowało się 2 000 wystawców z 95 krajów. Liczba odwiedzających, w tym zorganizowane grupy z całej Szwecji, a także Norwegii i Danii wyniosła 54.200 osób, czyli o 6 500 osób więcej niż w roku poprzednim.

Na  stoisku polskim o powierzchni 216 m2 organizowanym przez Ośrodek POT w Sztokholmie prezentowali się następujący polscy wystawcy:

1. Regiony:
· Małopolski
· Pomorski
· Zachodniopomorski

2. Miasta:
· Gdańsk
· Kołobrzeg
· Kraków
· Świnoujście

3. Biura podróży:  
· Destination Polen z Göteborga
· Furnel Travel – Warszawa
· Jan Pol – Kraków
· Mazurkas Travel – Warszawa
· Travel Projekt – Warszawa

4. Hotele:
· Bursztynowy Pałac w Strzękocinie
· Le Regina – Warszawa
· New Skanpol – Kołobrzeg
· Orbis Hotel Group
· Senator – Dźwirzyno

5. Pola Golfowe:
· Amber Baltic
· Binowo Park
· Postołowo

6. Linie lotnicze:
· PLL LOT
· Wizzair

7. Przewoźnicy promowi:
· PŻB ”Polferries”
· Stena Line

oraz
· Galeria Bursztynów ”Styl” z Gdańska.

Zainteresowanie Polską było ogromne, znacznie przekraczające oczekiwania organizatorów. Jeśli chodzi o destynacje, najczęściej pytano o Kraków, wybrzeże Bałtyku, góry, Mazury i Warszawę. Wśród form turystyki największym powodzeniem cieszyły się: golf, turystyka aktywna, uzdrowiska, pobyty w polskich zamkach i pałacach.

W tym roku po raz pierwszy od wielu lat promowały się na polskim stoisku 3 pola golfowe: Amber Baltic, Binowo oraz Postłowo, co było dodatkowym magnesem dla odwiedzających stoisko.

Na stoisku polskim obecne były również pierwszy raz linie lotnicze Wizz Air, które 18 czerwca otwierają nowe połączenie: Warszawa – Göteborg. W związku z tym wydarzeniem 24 marca zorganizowana została konferencja prasowa z udziałem touroperatorów, dziennikarzy i VIPów.

Wartym uwagi był też zorganizowany przez PLL LOT oraz Ośrodek POT lunch na polskim stoisku, na który przyjęło zaproszenie ok. 100 dziennikarzy i touroperatorów. Podczas spotkania zaprezentowano Polskę jako ciekawą destynację turystyczną oraz odbyło się losowanie nagród, którymi były przeloty liniami PLL LOT.

Odbiorcy bardzo chwalili materiały promocyjne POT-u: ich szatę graficzną i zawartość merytoryczną. Polskie stoisko sprostało wszystkim prośbom, co było możliwe również dzięki obecności i ofercie podwystawców.

Stoisko w Göteborgu odwiedzili: Konsul Generalny RP z  Malmö – Gerard Pokruszyński, Kierownik Wydziału Ekonomiczno-Handlowego Ambasady RP w Sztokholmie – Mirosław Lewiński, Magdalena Modrzyńska – Radca ds. współpracy z mediami Ambasady RP w Oslo oraz oczywiście przedstawiciele redakcji TTG.

Oprac. Monika Pawłowska,
POIT w Sztokholmie
info@tourpol.com
www.tourpol.com

foto B. Tekieli

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *