TTG Polska Dziennik Turystyczny

Międzynarodowe targi turystyczne w Tanzanii i Ugandzie

Karibu Kilifair
Fot. materiały prasowe

Celując w międzynarodowych turystów, wschodnioafrykańskie państwa Tanzania i Uganda zorganizowały międzynarodowe targi turystyczne, aby zaprezentować swoje atrakcje i usługi dostępne dla gości szukających wakacji w Afryce.

W miniony piątek w Aruszy w Tanzani miało miejsce trzydniowe wydarzenie pn. Karibu Kilifair 2024, w którym wzięło udział około 600 wystawców i blisko 8 000 odwiedzających. Karibu Kilifair jest wiodącą międzynarodową wystawą turystyczną, mającą na celu promowanie ofert turystycznych, szczególnie dziedzictwa i atrakcji kulturowych Tanzanii oraz Wschodniej i Centralnej Afryki.

Wydarzenie zostało zorganizowane w formie platformy networkingowej dla firm z sektora turystycznego, by móc dzięki niej nawiązywać kontakty z nowymi partnerami turystycznymi w rozwijającym się sektorze turystycznym Tanzanii, jak również w regionie Wschodniej Afryki. Kilifair to także miejsce dla zwykłych mieszkańców Tanzanii oraz Wschodniej Afryki, gdzie można uzyskać informacje o atrakcjach turystycznych regionu.

Natomiast w dniach 23-25 maja, w Kampali – stolicy Ugandy, odbyła się ósma edycja targów Pearl of Africa Tourism Expo (POATE 2024), przyciągając ponad 5 000 uczestników branży turystycznej z Ugandy, jak również z różnych krajów Wschodniej Afryki. Dodatkowo wydarzenie zgromadziło znaczną liczbę odwiedzających z Europy, Stanów Zjednoczonych i innych części Afryki.

Cuthbert Ncube, przewodniczący African Tourism Board (ATB), który wziął udział w wydarzeniu POATE 2024, podkreślił kluczowe znaczenie współpracy między instytucjami publicznymi i prywatnymi w celu wspierania rozwoju branży turystycznej i poprawy wizerunku Afryki jako destynacji turystycznej.

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *