TTG Polska Dziennik Turystyczny

Międzynarodowe Targi Turystyki w Zabrzu – 5-6 kwietnia 2024

Międzynarodowe Targi Turystyki w Zabrzu
Fot. Międzynarodowe Targi Turystyki w Zabrzu

W dniach 5-6 kwietnia 2024 roku na stadionie ARENA ZABRZE odbędą się XIV Międzynarodowe Targi Turystyki organizowane przez Urząd Miasta w Zabrzu.

Targi w Zabrzu są unikatowym wydarzeniem w skali regionu i kraju. Będą na nich gościć przedstawiciele instytucji i obiektów dziedzictwa przemysłowego, organizacji turystycznych i biur podróży, uzdrowisk, muzeów oraz miast i regionów m.in. z Polski, Czech i Słowacji, Tunezji i Gruzji oraz Litwy.

W tym roku państwem partnerskim Targów będzie Bułgaria, która zaprezentuje swoją ofertę turystyczną. Będzie też można spróbować specjałów, z których słynie ten kraj oraz zobaczyć występy artystyczne przybliżające bałkańską kulturę.

Regionem partnerskim będzie zaś Mazowsze, a miastem partnerskim Pszczyna.

W trakcie targów dla odwiedzających organizowane będą liczne konkursy i atrakcje, degustacje, występy artystyczne, warsztaty oraz pokazy. Poprzednią edycję imprezy w 2023 r. odwiedziło około 7500 osób.

Dzień wcześniej, 4 kwietnia, rozpocznie się też dwudniowa Międzynarodowa Konferencja Turystyki Dziedzictwa Przemysłowego. Będzie to już XIX edycja, w tym roku jej tematem przewodnim będzie „Zrównoważony rozwój w turystyce”.

Więcej informacji: www.targi-zabrze.pl

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *